| AnonimFaraPereche a întrebat:

Cum poti sa NU pui sentimente intr-o relatie?

9 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Combina-te cu o persoană care nu îţi place din niciun punct de vedere, doar asa Poti sa fii într-o relaţie fără să te implici emotional.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Necunoscut112):

Nu as sta cu o persoana daca nu o plac. Dar una e sa o placi si alta e sa o iubesti. De asta zic ca nu as vrea sa ma implic prea mult cu sentimente.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

De la plăcut la sentimente nu e decât un pas :-) nimeni nu iubeste de la început, dar daca pleci la drum cu cineva pe care il place, automat se va ajunge la sentimente, d-asta spuneam ca singura şansă ar fi să stai cu cineva ce nu îţi place deloc... Ceea ce nu este posibil

| Camuflaj2017x a răspuns:

Ce intrebare stupida... ce inseamna la tine o relatie?

| AnonimFaraPereche explică (pentru Camuflaj2017x):

O relatie inseamna atunci cand ai o anumia conexiune cu o persoana mai apropiata, cand petreci timp cu acea persoana. Se poate sa ai o relatie fara sa depui atatea sentimente.

| GL757W a răspuns:

Simplu, nu iti pasa laughing

| BiAnCa765430 a răspuns:

Sa nu pui sentimente intr'o relatie e foarte greu. Daca nu esti genul de persoana foarte rece din fire si cu inima de piatra nu ai sanse sa nu pui sentimente. Omul cu inima de piatra sa stii ca nu exista (asta ca sa-ti dau sperante ca iti face inima de piatra). Sentimentele într'o relatie sa vad cu timpul, nu dupa o săptămână. La inceput te vei invata cu aceea persoana si dupa mult timp o sa ajungi sa o iubesti! Deci nu exista nici o sansa sa nu pui sentimente intr'o relatie, nu ii poti comanda inimi ce sa facă!

| acsva a răspuns:

Nu ai cum! Chiar de vei fi într o relație cu cineva pe care nu îl suporți, cu timpul ajungi să pui sentimente. Bcs, suntem oameni!

| Vulpe_David_1997 a răspuns:

Simplu, nu intri intr-o relatie happy