| Gomoescu_Ionut_1998 a întrebat:

Cum se foloseste prezervativul ( Stiu doar cateva idei. As vrea sa aflu mai multe

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi un video la linkul :
http://www.youtube.com/watch?v=EAWSsrbCjpQ

Cea mai SIGURĂ metodă contraceptivă este folosirea prezervativului, deoarece are DUBLU rol : previne o eventuală sarcină, DAR previne şi infectarea cu diverse boli cu transmitere sexuală ( BTS ) – la o utilizare CORECTĂ!

De aceea, recomand NEAPĂRAT folosirea PREZERVATIVULUI ( alunecarea va fi mai uşoară, eviţi riscul de sarcină şi diverse boli cu transmitere sexuală ) – mai ales în cazul unei noi relaţii, sau o relaţie „pasageră" ( ori una sub semnul întrebării )!

Dar e foarte important să fiţi ATENŢI la modul de "manevrare" a prezervativului ( deschiderea lui şi "montarea", apoi e importantă mărimea, şi nu în ultimul rând "demontarea" acestuia ) - de asemenea, recomand VERIFICAREA prezervativului după FIECARE "partidă" ( să nu se fi rupt/tăiat; se poate verifica atât vizual, cât şi prin umplere cu apă ) - pentru mai multă siguranţă!

Dacă folosiţi prezervativ de fiecare dată şi la fiecare "număr/partidă" ( ATENŢIE la modul de manevrare/desfacere şi "montare/demontare" ) NU există risc de sarcină ( siguranţă de 99-100 % ), DAR ( repet ) preferabil să-l verifici după partidă!

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Cauta si tu pe internet, ce naiba...

| BlitzLikeXd a răspuns:

Il bagi pe penisul tau

| Yhugato a răspuns:

Du-te la culcare. Noapte buna!

| mickidutza a răspuns:

Pai du-te la magazin si cumpara o bucata. [adica unul]. si desfal incet [nu cu foarfeca,ci tragi de dintii aia de pe partea de sus, tragi spre tine]. si cand l-ai scot, sufla un pic inauntru lui. aseaza-l pe cap si ruleaza-l in jos, daca nu merge, intoarrce-l invers.[poate nu l-ai pus bine]. succes.

| Geezgirl a răspuns:

Il bagi pe penis happy