| Shukacu a întrebat:

Daca ma masturbez de 1 la 1-2 saptamana are vreun efect negativ/pozitiv?
FUNDAA

5 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

O data la 1-2 saptamani e mai mult decat normal. Daca ai face-o mai des atunci ar fi daunator. Efecte negative ar fi deformarea penisului, ejaculari precoce, pierderea indemanarii in raporturile sexuale cu fete adevarate. Dar la cat de des o faci tu, nici nu se observa happy

| nesuferit a răspuns:

Da are efecte negative.Cand te masturbezi elimini testosteron, minerale, (si mai sunt alte substante) de care corpul tau are nevoie in perioada asta de crestere.

| Shukacu explică:

credeti ca trebuie sa incetez? apropo am 16 ani credeti ca imi pierd neuroni? adica poate nu mai fac deacum incolo dar ce am facut am pierdut cvthinking in legatura cu mintea.

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru Shukacu):

Daca ar fi asa cum crezi tu, atunci ar trebui sa fim o planeta de retardati fara neuroni big grin Nu, masturbatul e sanatos, dar practicat mai rar. 95% din populatia lumii s-a masturbat macar o data, deci e ceva cat se poate de normalwinking

| nesuferit a răspuns (pentru Shukacu):

Nu iti pierzi nici un neuron