| Costinamiha a întrebat:

Daca sunt in a patra zi de pauza, de la anticoncepționale, si mereu îmi venea ciclu in a patra zi de pauza dimineata, dar Acu nu mi-a venit, pastilele le-am luat corect la aceeași ora, din greșeala am luat doua pastile in aceeași zi si in alta zi am avut diaree la 15 ore după ce am luat pastila. Pot sa fiu gravida? Va rog sa-mi raspundeti!

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu are nici o legatura pastila cu diareea.Ai o problema la stomac, o indigestie, ori ai mancat ceva ce nu ti-a priit. Referitor la pastile..nu iti garanteaza nimeni un efect de 100%, insa poate fi si o dereglare hormonala, faptul ca inca nu ti-a venit

| Violleta2022 a răspuns:

Ne-ai innebunit tu intrebarile astea fara sens!
Evita sa mai faci sex daca ti-e frica sa nu ramai gravida, ori folositi prezervativul!
Ti-am mai spus, anticonceptionalele nu provoaca diaree, dar ceea ce manaci provoaca. evita sa mai manaci prostii si nu vei mai avea diaree.