| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor putin ajutor daca se poate. Imi place foarte mult de o fata de la munca si as vrea sa ii ofer un buchet de flori anonim. Ceva, ceva stie si ea ca imi place de ea si mici impulsuri sa zic asa sunt si de la ea. Daca fac acest lucru cu florile ce credeti este bine sau nu? Si as vrea sa ii scriu si un biletel dar nu stiu ce, ceva idei?

Multumesc anticipat.

12 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Părerea mea e să nu te mai complici deoarece asta arată nesiguranță pe tine, dă-i buchetul de flori în mână și ocazia să fie aici poți să-i spui tu că o inviți în oraș ori poți să-i spui „Vezi în bilet." și să pui un bilet în flori pe care să scrie Hai să ieșim în oraș sau vezi tu.
Mult succes.

| Winners10 a răspuns (pentru NAT0):

Dar nu e o idee rea nu, sa ii dau flori chiar daca nu suntem impreuna?

| NAT0 a răspuns (pentru Winners10):

Dar poți să-i mai dai și o ciocolată, sau poți renunța și la flori și la ciocolată și să-i iei un parfum. Nu are nici o importanță faptul că nu sunteți împreună.

| Winners10 a răspuns (pentru NAT0):

Si daca ai si un mesaj, asa putin mai anonim de pus in flori... probabil ca va sti, dar asa simt eu... ceva gen, " Imi paci " si mai departe?

| NAT0 a răspuns (pentru Winners10):

Nu-i spune chestia asta. Mai bine poți s-o întrebi așa, ai treabă după servici? Dacă zice ta, e șansa ta să-i spui asta „Îmi pari o fată interesant și vreau să te cunosc mai bine, hai cu mine la un suc/prăjitură/pizza" oriunde nu contează chiar așa de mult ocazia. Stabilești pe atunci ora adică termini la 7 serviciul la 9 plecați în oraș, lasă-i timp să se pregătească. Și apoi te duci la ea o iei de acasă, tu trebuie să fii punctual, las-o pe ea să te facă s-o astepti, tu fii punctual.
Dacă-ți place cum sună până aici. Îmi spui și continui. ^^

| Winners10 a răspuns (pentru NAT0):

Poti continua happy

| kavasaki99 a răspuns:

Sunt blană man!

| AliceNeye a răspuns:

Cred ca e prea mult si parfum laughing)
Ciocolata mai merge, dar deja vine prea mult si parfumul. Cred ca un buchet e de ajuns happy
Si cred ca e mai bine sa il dai oersonal, acum e alegerea ta daca de fata cu ceilalti colegi. Eu cred ca e mai bine sa fiti dor voi doi happy
Spune-i ce simti in bilet...
Succes, si sper sa reușești!

| Winners10 a răspuns (pentru AliceNeye):

Si imi poti da si o idee ce sa ii scriu in bilet?

| AliceNeye a răspuns (pentru Winners10):

Cred ca asta e cam mult... Dragostea este un râu involburat care acum imi curge prin vene, prin inima, prin minte si prin tot ceea ce sunt, precum fiinta. Iti multumesc pentru ca esti in viata mea. Iti multumesc ca esti pur si simplu TU!
Asta e singurul mesaj pe care l-am gasit laughing
Nu am inspiratie, daca nu vrei sa il dai personal poti sa ii spui ce iti place la ea si ca o astepti in "x" loc. Dar asta ar fi putin biar, si probabil nu va veni. happy
Eu zic sa ii scrii ce iti place la ea, si ca ai vrea sa ai ocaza sa o cunosti mai bine. Daca accepta sa va intalniti. Sau renunta la biletel si spune-i in fata! happy

| predatorrekt a răspuns:

Inteleg ca tie cam frica sa vorbesti cu ea dar incearca sa o abordezi si pe baza a cei place incearca sa porti conversatii cu ea despre acel lucru, sa o inviti sa joace ceva ex: volei si sa ii dai cadouri dar nu fi anonim pentru ea

| Winners10 a răspuns (pentru predatorrekt):

Pai nu pot zice chiar anonim ca sunt... cam 99% sunt convins ca va sti de la cine sunt florile, asta pentru inceput... ca dupa ii voi spune tot, in functie de reactia eihappy dar si asa ii voi spune happy