| Alexia20 a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare mai ciudata...De ce baietilor le place sa puna mana in anumite zone a partenerelor lor, adica mi se pare ciudat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Baietii se excita in momentul in care ating anumite parti intime ale fetelor, este un fenomen cat se poate de simplu si natural, asa suntem programati sa functionam, dar, toate vin cu varsta si asta nu inseamna ca trebuie sa ne incepem viata sexuala imediat cum instinctele noastre sexuale incep sa functioneze. de aceea am fost creati cu creier, sa il folosim si sa decidem cand este bine in viata, sa facem sex si cand nu. Cand suntem adulti si avem posibilitatea sa crestem copii pe care-i facem, cand suntem in stare sa ne intretinem singuri si sa vem venituri sa putem sa ne intretinem si hranim copii... toate astea fac parte din viata de adult, de aceea esti sfatuita cat esti copil sau adolscent, sa nu faci sex, pentru ca esti practic in imposibilitatea sa poti intretine un copilas cand tu insati esti inca copil.

17 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pentru ca e normal cand ai sa cresti te vei maturiza si intelege

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru excitatie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se excită.

| RAY a răspuns:

De parca tu nu ai pune mana pe un piept cu 6 pachetele de muschi

| Roxin a răspuns (pentru RAY):

Eu am doar doua pe piept.

| RAY a răspuns (pentru Roxin):

Deja o atragi pe un sfert

| Roxin a răspuns (pentru RAY):

Pai eu ce voiam? Ce crezi, ca ma ofer asa pe tava?

| corbulalbrosu a răspuns:

Si eu am o intrebare aproape la fel de ciudata; cati anisori ai? din moment ce inca nu stii motivul, deoarece doar o fetita..."inocenta" poate fi atat de neinformata. happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu-ti fa griji, nu trece mult si ai sa umbli si tu sa pui mana pe la ei...

| UnBroken2016 a răspuns:

Peste 5 ani ( la 20 ) o sa stii mai bine raspunsul.

| UzOm a răspuns (pentru UnBroken2016):

Poate prea bine. laughing

| pufulescu a răspuns:

Eu unul inteleg modernitatea si diversitatea, dar chiar asa de ciudat a devenit pentru un baiat sa ii placa sa atinga fetele?
Tu de ce mangai cateii sau pisicile? Pentru ca iti plac, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că se excită și e plăcut.

| ExprimareLibera a răspuns:

Așa sunt băieții, vor să aibă pe ce pune mana. La ei primează dorința sexuală.

| MarianaNiculescu a răspuns:

O sa stii mai bine raspunsul dupa cativa ani.

| veryhonest a răspuns:

Ca sa-si satisfaca scularea.

| Moƒo a răspuns:

Bro.
Cand un baiat saruta o fata, acestuia i se aprind ''beculetele''. E ca o adrenalina+ daca mai e si ceva gen pasional... se incalzeste incaperea. In momentul acela el devine excitat si se lasa dus de val + ca mai e si testosteronul in joc.
In momentul acela el/ ea ''pierde'' controlul asupra nervilor si incepe asi pipai partenerul/ partenera. Este ceva normal si e in ADN-ul nostru. Nu il putem schimba, e mostenire = )). Insa, insa uneori ''sarim calul'' si ''copii fac copii''.