| Klz_Klz_1994 a întrebat:

eu cu prietena mea ne-am inceput viata sexuala, cand ma termin eu ( ma termin foarte repede ) ii fac ei oral ( sa se termine si ea ), intrebarea mea e, cum o fac sa se termine si ea in timpul actului sexual? ca sa se termine trebuie sa aiba orgasm? sau nu trebuie neaparat sa aiba orgasm ca sa se termine?

Răspuns Câştigător
| iloverings a răspuns:

Fetele nu 'se termină' ca băieții, cu o excepție (fetele capabile de squirt). Dacă are orgasm, practic atunci 'se termină', dar nu te astepta să țâşnească ceva. Dacă eşti incapabil să o faci să aibă orgasm vaginal, mai chinuie-te! Nu există o rețetă pentru asta!

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Femeile simt atat placere cat si senzatii de satisfactie si de bine pe intreaga perioada a actului sexual daca partenerul reuseste sa le excite suficient de intens si in mod continuu. Nu intotdeauna si nu toate femeile ajung la orgasm din motive foarte diferite. Fiindca esti la inceputul vietii sexuale se poate considera ca fiind "normal" ca actul sexual efectiv sa fie mai scurt, sa dureze putin si intr-un astfel de caz se recurge la executarea unei cunilitii si reluarea sexului printr-o a 2-a repriza in vederea incercarii de a reusi satisfacerea deplina a partenerei. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Încearcă și invers: începi prin a-i oferi ei un orgasm (astfel tu nu va mai trebui să fii stresat de nimic atunci când intri la rândul tău „în acțiune"). Indiferent de metodă - sex oral, masturbare sau prin folosirea unor jucării erotice.

| Emilian65 a răspuns:

Finalul unui act sexual este atunci cand ambii parteneri au ajuns la orgasm.

| Issabelle6789 a răspuns:

Pune-o sa isi faca in timp ce faceti sex. Puteti avea norocul sa va vina in acelasi timp :-) nu e imposibil si e ceva frumos.

| DsqCnc1 a răspuns:

Ca sa nu mai termini repete gândește-te si tu la altceva ce o sa faci mâine etc. Si cand iti vine sa ejaculezi date jos după ia si Ia-o la sărut si joaca-te cu degetu in locul intim si cand vezi ca se uda din ce in ce mai mult atunci urcate pe ia