| Iulica123 a întrebat:

Hey fetelor de pe TPU! vreau sa ma ajutati cu un sfat happy imi place de un baiat de foarte mult timp love struck dar nu am reusit sa il uit sad imi scrie aproape zilnic dar nu ma place. sad si + il vad in fiecare zi prin liceu...happy adevarul e ca eu am niste bune prietene in clasa lui si trebuie sa le vizitez zilnic... ce sa fac? cum sa fac sa il uit?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
De unde stii ca nu te place? Eu zic ca daca te cauta asa des inseamna ca macar te considera o companie draguta sau te place in secret. Eu zic sa incerci sa mai comunici cu el si sa vezi cu evolueaza lucrurile. Fii mai atenta la modul in care vorbeste, la gesturile lui cand va intalniti si fata-n fata. Esti foarte norocoasa ca ai prietenele cu el in clasa, asa poti baga motivul ca le vizitezi sa-l vezi si sa vorbesti si cu el.
O seara placuta si succes! happy

| Iulica123 explică (pentru Adry05):

Pai lui ii placea de o prietena de a mea happy acum spune ca a uitat-o si nu ii mai place de ea.big grin de asta ma gandesc ca nu ma place. dar spune cateodata niste chestii siropoase cum ca m-ar place dar el e un baiat mistocar.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce anume isi scrie zilnic? ca degeaba nu isi scrie

| Doub a răspuns:

De unde ştii că nu te place? Ţi-a zis el asta?

| Foxy45 a răspuns:

Remediul pentru a-l uita pe un fost iubit, este altul big grin happy daca iti mai place, poti incerca sa-l faci gelos, si sa ii vezi reactia, s-ar putea sa faci o greseala uitindu-l. Poate e si el mai rusinos, sau are frica de a fi respins! Succes, si sper sa reusesti happy

| Georgianamadalina13 a răspuns:

Intreaba-l sa vezi daca te place. sau pune pe cineva sa il intrebe daca nu indraznesti sa faci tu lucrul asta.