| Afãrinツ a întrebat:

Întrebare pentru fete. Dintre:

-un bărbat sărac, care v-ar iubi tot restul vieții lui și v-ar da inima lui
-un cocalar cu BMW, care v-ar da bani în fiecare zi, dar care v-ar rupe în bătaie în fiecare seară

Ce ați alege?
De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cocalarul, macar imi iau bani si-mi iau un concealer de la Coco Chanel si acopar vanataile. thinking Logic, nu?

Dar cocalarul meu vreau sa aiba un Mitsubishi evo x tunat, cum facem?

Acum pe bune, sunt extreme pe care eu nu le-as accepta. N-as sta cu cineva sarac intr-o relatie in care ar trebui sa impartim cheltuieli pentru ca l-as vedea ca pe un barbat nemotivat. Ca si copil de 19 ani, nu-mi pasa cati bani are, nu vreau sa-mi plateasca el nimic si tot asa. Momentan pentru mine conteaza foarte mult comunicarea dintre noi si compatibilitatea.

| NameHarris a răspuns (pentru anonim_4396):

NU mai bine ar avea un dinasta https://www.youtube.com/watch?v=RQPrA2aMWgM:)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru NameHarris):

M-am razgandit rolling on the floor! Prefer rolele sau bicicleta.batting eyelashes

| NameHarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm...tot ''fite'' mai bine mersul pe joslaughing)

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deci daca ai bmw esti cocalar? daca muncesti din greu sasi cumperi ceva de calitate esti coalar dar daca dai banii pe bautura si pe tigari esti un geniu nu?
zi-mi ceva ce ai in ziua de azi fara banii?
haine,mancare,sanatate, speranta, sex,tot ce vrei, iubirea nu se cumpara asta e clar poate doar aia falsa da aia devarata niciodata, cum nu sti daca te iubeste cu adevarat ramane un mister, pe laga banii conteaza comportamentul, fizicul inaltimea, cat de frumos esti

| Emilian65 a răspuns:

As alege baiatul care ma va iubi toata viata lui.

| cristimihailov a răspuns:

Pe nici unul.
Cel sarac s-ar putea sa nu fie deschis la minte suficient de mult. Si in viata nu conteaza doar cat de mult te iubeste.

Mai conteaza si cum stai cu el, cum vorbesti cu el, cata siguranta iti ofera, etc.

Poti sa ai un catel de exemplu in casa. O sa te iubeasca neconditionat. Asta nu inseamna ca o sa te iei pe viata cu acel catel si sa faci si copii.

Alalaltul pare nesigur.

Asa ca nici unul dintre cei enumerati de tine.

| Danysan a răspuns:

Unu intre si intre. Faza cu baiatu care m-ar iubii toata viata lui e minciuna pe fata.Nu exista asa ceva.Important e sa pastreze o bariera. Poate sa nu aiba Bmw dar sa aiba macar un Opel si o casa a lui.Atunci fata se va simtii ok. Daca esti sarac greu gasesti o fata amice care sa stea cu tine.Sunt baiat si nu te mint cu nimic si tu in sinea ta daca ai fi fata tot asa ai gandii.Ce sa fac cu ala. Cauti sa iti gasesti pe cineva care sa te iubeasca dar sa fie si cat de cat mai oki cu situatia materiala.Nu spune nimeni cu bani garla dar sa aiba acolo ca e aiurea sa pornesti de la zero crede-ma.Asta e mentalitatea de azi si cele care se bat cu pumnu in piept ca ele nu si nu mint de carapa! Toate vor sa traiasca bine si pana la urma de ce nu ar vrea ca doar o viata au. Iubirea trece si te trezesti sarac si vai de capu tau.Important dupa mine e sa gasesti un baiat care sa te iubeasca si sa fie normal. Nici prea mult nici prea putin.Norma ca asa e frumos si fata o sa fie fericita. seara faina.

| RAY a răspuns (pentru Danysan):

Frumos raspuns, realistic

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sa inteleg ca daca ai BMW esti cocalar si iti bati femeia in fiecare seara nu? iti admir logica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce nu ai subliniat faptul ca nu exista ci un ''instrument'' capabil sa ma faca inteleasa acolo unde trebuie, nu pot alege nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate aleg banul. fie el cocalar sau nu. iubirea nu tine de foame asta e clar

| NameHarris a răspuns:

Hmm. e cam invers treba asta cu saracu si bogatuwinking Colcalaru cu bmw nu te bate ca nu are bani de mancare de bautura de tigari sau sa aiba ce pune pe masa la copiiwinking dar saracu o va facebig grin

| contαbαndonαt a răspuns:

La ce imi foloseasca inima cuiva, sa fac ce cu ea!? Iubirea mai trece si prin stomac, domne!
Si treaba cu violenta domestica care mai e? Si de ce tocmai cocalar? In fine.
Deci nu.

Cu asa caricaturi enumerate...parca singuratatea suna atat de dulce!

Răspuns utilizator avertizat
| cristinasokol a răspuns:

Desigur,ca barbatul care ma va iubi toata viata ...mai bine sa fii iubit decit banii ...banii sunt pina intr-un.iar cu timpul orce om se ridica