| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta credeti ca este bine sa iti începe viata sexuală? Pls rapunde-ti

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista o anumita varsta care sa fie considerata ca reper standard de incepere a vietii sexuale, fiindca fiecare femeie se dezvolta intr-un anumit ritm biologic. Din acest motiv te poti considera pregatita incepand din momentul in care esti pe deplin dezvoltata d.p.d.v. FIZIC si consideri ca esti echilibrata si stapana pe starile tale psihico mentale de a suporta orice situatii care se pot produce dupa inceperea vietii sexuale reale. Multa sanatate!

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

16-17+ si cel mai important cand ai si un partener de incredere pe care sa-l iubesti si sa te iubeasca ca sa nu regreti decizia mai tarziu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La varsta la care esti capabil sa iti asumi consecintele unui act sexual.

| RAY a răspuns:

16,17

| sofisis a răspuns:

Dupa 16-17 ani.

| sofisis a răspuns:

Oricum...cel mai indicat ar fi dupa ce inveti bine de tot gramatica limbii romane happy

| mentholinks a răspuns:

Depinde cat de repede vrei sa fii experta in decojit banane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

12-13 ani cred ca ar fi cel mai ok.

| Turbo223 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ma? 12 ani? Daca cineva face sex cu o fata de 12 ani va fi arestat si asta se intampla si daca are 13-14.Glumesti cumva? happy

| anonim_4396 explică (pentru Turbo223):

Nu este nici o gluma, ma refeream la faptul ca viata sexuala se poate incepe intre doi pustani de 12 ani, nu unul de 18 si una de 12 sau invers

| Turbo223 a răspuns (pentru anonim_4396):

A ok. Da e corpul pregatit la 12?

| anonim_4396 explică (pentru Turbo223):

Eu zic ca da

| sofisis a răspuns (pentru Turbo223):

Nu. In nici un caz nu e pregatit la o varsta atat de mica.

| Turbo223 a răspuns (pentru sofisis):

De la cat e? 15? 16? 18?

| sofisis a răspuns (pentru Turbo223):

Dupa 16-17 ani este indicat atat psihic cat si fizic. Nu este normal ca in loc de papusi, sa ne jucam cu penisuri. Atata timp cat exista jucarii dedicate varstei tale (11-12 ani) NU este cazul si momentul sa faci sex. Inca esti COPIL. Nu esti nici macar adolescenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la orice varsta dupa ce intri in perioada pubertatii

| Turbo223 a răspuns:

De la 15 ani in sus, nu risti inchisoare sau alte lucruri daca faci sex, dar zic ca dupa 17-18 ani.Atunci cred ca esti pregatit dar depinde.

| Voro a răspuns:

Cu 2 ani inainte sa mori sau dupa ce te casatoresti

| NuImiPun a răspuns:

Cel mai bun raspuns ar trebui sa fie " dupa casatorie..."