| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport sa stiu ca roiesc altele in preajma lui, in timp ce eu tanjesc sa-l aud macar 2 secunde la telefon, ma derajaza ca ele sunt acolo, iar eu aici. Mi-as dori sa nici nu stea de vorba cu ele. Degeaba imi promite ca-mi este fidel, odata si odata mi-e frica ca o sa cedeze. Ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Cu cat incerci mai mult sa-ti tii prietenul in "cusca", cu atat o sa-si doreasca mai mult sa scape. Daca esti posesiva o sa pierzi din ce in ce mai mult.
Daca cineva doreste sa te insele, o poate face, oricat de mult insisti.
Vorbesti de restul fetelor ca si cum ar fi niste catele in calduri care *** orice prinde. Asta depinde si de prietenul tau daca doreste... si nu toate fetele doresc sa aiba o relatie cu iubitul tau.
Ai putea sa incerci sa investesti in personalitatea ta, sa devii mai interesanta, sa aiba motive sa stea cu tine, nu sa doreasca sa te vada doar sa-si ia limba-n gura cu tine.
PE SCURT: problema nu e cu prietenul tau (chiar daca alege sa te insele), problema nu e cu fetele alea (chiar daca aleg sa ti-l fure), problema e cu tine ca esti prea posesiva si obsedata.
vrei practic sa interzici unei persoane sa mai formeaza cu alte persoane si ceva in genul sa stea asa si sa astepte pana te vede pe tine.
Trebuie sa fi fata aia care el ar face orice sa nu o piarda, dar momentan esti fata aia care vrea sa-l oblige sa te iubeasca pentru totdeauna.
Probabil e greu de inteles mesajul meu, dar nu mai fi asa de obsedata dupa el, incearca sa te controlezi si sa-l faci pe el sa-si doreasca cat mai mult sa fie al tau.
Nu citi articole stupide facute de fete gen "cum sa faci un baiat sa fie doar al tau" sau "top 10 lucruri pe care sa le faci pentru iubit" etc.
Invata tu sa fi o persoana interesanta. Degeaba arati bine daca asta e tot ce el poate obtine de la tine.
Incearca sa te vezi cu el cat mai des si sa-l faci sa doreasca sa se vada cat mai mult cu tine.
Cum? Pai fi activa, interesanta, misterioasa, jucausa. Degeaba te vezi cu el daca tot ce faceti e sa va pupati si sa vorbiti chestii banale.
In fine, asta-i sfatul si parerea mea.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te muti cu el acolo

| StephanieS a răspuns (pentru suntserios):

Am scoala inca sad dar ce parere ai despre ce am scris mai sus?

| MidnightR a răspuns (pentru StephanieS):

N-ai ce sa-i faci.Nu te astepti ca sa devina un "hermit" doar pentru simplul fapt ca femeile se dau la el.Dar de ce ma rog nu le-a spus ca are iubita? Asa rezolva usor problema.

| suntserios a răspuns (pentru StephanieS):

Inseamna ca e cazul sa cauti pe cineva de varsta ta si sa lasi baietii mai mari sa isi vada de viata lor

| StephanieS a răspuns (pentru suntserios):

Ma scuzi dar e un an intre noi

| suntserios a răspuns (pentru StephanieS):

Foarte bine atunci, peste un an esti si tu acolo... dar o sa te duci degeaba atat drum pentru un barbat pentru care nu ai nici un strop de incredere

| StephanieS a răspuns (pentru suntserios):

Am, dar vezi tu ca viata ii plina de lucruri neasteptate si mai ales de femei usoare. Nu e chiar atat de usor.

| suntserios a răspuns (pentru StephanieS):

Si ce daca viata e plina de femei usoare? in el trebuie sa ai incredere nu in restul populatiei

| ywar a răspuns:

Gandirea ta denota o prostie mistuitoare, pentru care eu ca barbat te-as amenda si te-as lasa cu fundul in balta in doi timpi si trei miscari - chit ca nu m-as atinge de alta. Esti de o inteligenta demna de clasa a IV-a si se vede asta. Iubirea (ma indoiesc ca simti asta - probabil doar HORMONI!) inseamna LIBERTATE.

Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns:

(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
DEAL WITH IT!

| Kenya a răspuns:

Trebuie sa-l astepti... Nu ai ce face...

| Kennedy97 a răspuns:

De ce nu ai încredere în el? Dacă îl iubești foarte mult, ai încredere în el. Iar el, ar trebui să fie un nesimțit (scuze) dacă ar ceda insistențelor fetelor de acolo, cu toate că este bărbat. Are prietenă! Tu trebuie să ai răbdare cu el, până ce vine în țară, iar el să nu îți mai vorbească despre chestia asta, despre ce se întâmplă acolo.
Sănătate!