| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am avut ejaculare pe sâni, m-am șters cu șervețele uscate, m-am îmbrăcat iar apoi, după ceva ore (fără sa ating vaginul sau sa ma dezbrac măcar) m-am spălat pe mâini. Dupa toate acele ore am făcut nevoia la WC după ce m-am spălat pe mâini deja, m-am șters(spălată pe mâini bineînțeles) iar acum pe seara cand am vrut sa ma schimb de haine m-am spălat de câteva ori pe mâini consecutiv, apoi m-am schimbat, iar m-am spălat pe mâini, mi-am făcut nevoia si m-am șters. Exista posibilitatea sa existe vreun risc de sarcina după toate spalarile? Menționez ca sunt in perioada fertila dar contact sexual in vagin nu a existat deloc.

10 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Si mai intreba cineva acum cateva saptamani, de ce credem ca este nevoie de educatie sanitara/sexuala in scoli. La ce aberatii sunt scrise, cred ca nu ai trecut de biologia de clasa a 8a.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru sweetys):

Din moment ce "nu a trecut biologia de clasa 8a", de ce crezi ca ar trece educatia sexuala?

| Violleta2022 a răspuns:

Este strigator la cer la cat de micute va apucati sa faceti sex oral baietilor, fara ca macar sa stiti cum se poate ramane gravida, sau ca puteti lua boli grave prin sexul oral.

Este de altfel imnposibil sa ramai gravida cu: sperma inghitita de la sexul oral, sex anal, sprma de pe sani sau corp, sperma de pe maini, prosop, chiloti samd.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| VoidEternal a răspuns:

Toata lumea stie ca pentru a nu exista risc de sarcina trebuie sa te speli de 8 ori cu sapun de casa facut din grasime de unicorn si sa te dai peste cap de 3 ori cu spatele.

Nu iti mai insir toate conditiile necesare pentru a ajunge la sarcina, ar fi ridicol cu atata informatie disponibila atat de usor si in orice format vrei tu. Mai lipseste probabil un cantecel cum sunt alea de te invata alfabetul.

"Foaie verde viorea
Sarcina e cam asa:"

Eu inteleg ca panica e mare, dar nu ar trebui sa anuleze complet orice gand rational. Ce trebuie sa retii este ca spermatozoizii nu supravietuiesc mult in afara vaginului, in mediu uscat. In jur de 30 de minute. Orice substanta cu reactii chimice (sapunul, in speta) ii omoara rapid. In uter pot supravietui de la 3 pana la 5 zile. Pastila de a doua zi asta face de fapt, intarzie ovulatia cu 5 zile pentru a se asigura ca niciun spermatozoid nu supravieste pana la momentul la care ovulatia se produce. Si tot din cauza asta, daca pastila o iei dupa ce s-a produs ovulatia, ai luat-o degeaba chiar daca ai luat-o la 2 ore dupa.

E bine sa fii precauta dar nici sa dai in ridicol. Informeaza-te foarte bine cum functioneaza organismul tau (sunt atatea si atatea cai) si asa cum ziceam mai sus, nu abandona logica in favoarea panicii.

| Miruna333 a răspuns:

SOS Educatia sexuala in scoli obligatorie!

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Doamne ferește...

| Lrs2015 a răspuns:

Vai de capul tau, copilo!

| KingOoO a răspuns:

Mereu am sustinut un lucru.

Fetele/femeile is mai curve decat baietii.

Si acum o sa sariti toate. Am cateva motove bine intemeiate:
- fetele isi incep viata sexuala (cu partener) mai repede decat baietii.
- femeile dea lungul vietii au MULT mai multi parteneri decat barbatii.
- Exist extrem de putine fete virgine. Pe cand baieti virgini is o gramada.

Mai continui?

| MrNuggets a răspuns (pentru KingOoO):

O sa iti iei cancel