| ToxiSun a întrebat:

Am si eu chestie de lamurit..Eu sunt intr-o relatie cu un baiat de vreo 6 luni si tin foarte mult la el(si el la mine pentru ca mi-a dovedito) asa problema est ca el nu este cine stie ce frumos dar mie imi place asa cum este.Am o prietena care mereu vrea sa ma combine cu cel mai bun prieten al iubitului ei ca sa nu vina ala singur la ea ci sa vina si la mine.De geaba ii spun ca nu ma intereseaza ca ea nu ma asculta zice ca iubitul meu oricum ma inseala cu vreo 3 si eu stau ca fraera numai cu el dar nu este stilul meu sa stau cu mai multi tipi.In fine prietena mea imi zice mereu ca el este destul de urat si ca nu face de mine ca eu arat mai bine in comparatie cu el...etc... Si nu stiu ce sa fac sa o ascult pe ea si sa o cred ca el ma inseala sau sa-mi ascult inima si sa am incredere in el?

8 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Știi cum se spune? „În dragoste și în război orice este permis" S-ar putea ca această prietenă a ta să dorească să te influențeze într-un mod negativ și să încerce să îți aducă un nou iubit pentru interesele ei. Contează încrederea și iubirea într-o relație, nu superficialitatea și modul în care își doresc alții să fii.
Urmează-ți inima! „Nu da vrabia din mână pe cioara de pe gard"! happy

| Empathizer a răspuns (pentru Adorable):

Adorabil raspuns!

| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna! Pai daca ai spus ca ti-a dovedit ca te iubeste atunci de ce te-ar insela? Nu conteaza frumusetea il iubesti indiferent cum arata. Prietena ta nu ar mai trabui sa incerce sa te manipuleze daca intr-adevar o consideri prietena ta. Spune-i prietenului tau ce a spus prietena ta si discutati numai asa puteti rezolva problema. Bafta si sper ca prietena ta sa nu aiba dreptate, sincer. Take care!

| ana_9938 a răspuns:

Heeei nu ti-ai dat seama inca? Asta nu e prietena.O prietena adevarata te sustine mereu orice decizie ai lua love struckPrietena asta a ta vrea sa te combine cu cu ala ca sa aiba cu cine veni gagicasu la ea ca se plictiseste singur.iar tu pentru ca nu vrei iti baga fel si fel de strambe cum ca te-ar insela ..numai sa va despartiti.Stai linistita si credel pe el deoarece aveti totusi 6 luni si e pacat sa te desparti de el pentru ca vrea prietena ta.Si sa iti mai zic ceva nu conteaza frumusetea ce e important e sa te intelegi bine cu acea persoana in rest in baga de seama ce zic altii... Fale in ciuda
Pa-pa te-am pupat:*:*

| neutrino a răspuns:

Sa ai incredere in tine. Ciudata prietena ai!

| h3r a răspuns:

In primul rand, prietena ta este o nesimtita. Si asta pentru ca iti jigneste partenerul si nu respecta decizia ta! Ti-l baga pe X pe gat si incearca sa-ti strice relatia. Indiferent daca actualul te inseala sau nu, ea nu ar dreptul sa faca asta si sa te descurajeze. Cine stie, poate el are pe cineva, insa ea tot o nesimtita ramane. Ti-a zis de unde stie ca el te inseala cu atatea fete? Oricum a dramatizat/exagerat.
Parerea mea este ca ar trebui sa ai incredere in prietenul tau, insa in acelasi timp sa fi si precauta, sa ai grija. Nu trebuie sa ne culcam mereu pe o ureche.
Spune-i prietenei tale ca ar trebui sa te incurajeze mai mult, sa-ti fie alaturi si sa nu te mai prosteasca. Nu te lua dupa ea.

Take care, ai grija de relatia ta, sper sa te merite respectivul!

| Said16 a răspuns:

Da-mi o poza sa fac comparatia laughing

| iHate a răspuns:

Nu mai crede in prietenii tai. Ea sigur e geloasa sis vrea sa va despartiti si cand o sa o faceti poti fi sugra ca cu el se cupleazahappy
Las-o in pace, continua-ti relatia.
Cum a spus tyna, prietena ta este...