| SpecterEV a întrebat:

Salut, am nevoie de niste sfaturi sau concluzi despre o fata de la mine din clasa de care imi place foarte mult, de fapt ma gandesc la ea tot timpul de la o vreme dar nu sunt decat un coleg de clasa cu ea.Doar de scut timp incerc sa mai vorbesc cu ea pentru ca de la inceputul anului scolar, nu am avut curajul. Mare lucru nu stiu despre ea de cat ca este timida cu persoanele noi si ca a mai avut iubit/iubiti in trecut. Este genul de fata linistita si la locul ei. Este genul care are simtul umorului si care apreciaza un compliment. La scoala nu prea vorbesc pentru ca sunt genul mai retras. Ea sta cu prietenii ei sau asculta muzica in banca. Nu pre stiu ce ar fi bine sa fac ca sa ma apropi de ea. Chiar o iubesc si o respect foarte mult dar nu îi arat asta. Vreau va rog frumos niste sfaturi, ce sa fac ca sa ma apropi de ea si sa ma placa, si la ce gesturi sau fapte sa fiu atent la ea ca sa stiu daca ma accepta sau ma respinge. Va rog frumos, sunt foarte agitat cand vine vorba de ea si nu stiu ce sa fac. Daca nu imi raspunde la mesaje simple cum ar fi "noapte buna " dar imi vede mesajul, ar trebui sa trec cu vederea sau este un semn? Va rog frumos sa detaliati raspunsurile. Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care nu iti raspunde cu toate ca buna crestere si educatie ar impune se pare ca nu prea ai multe sanse. Ai putea incerca sa fii mai direct deoarece te vei trezi la un moment dat ca ea se cupleaza cu un alt baiat iar tu ti-ai pierdut vremea fara rost cu o himera. Ar fi pacat atat de timpul irosit fara rost, dar mai ales de golul dureros lasat in suflet

| neutrino a răspuns:

Lasa mesajele date aiurea si la ore nepotrivite si arata-i fetei ca o iubesti si ca ea iti este draga. A venit primavara si parcurile sunt pline cu tineri indragostiti care sunt capabili sa-si traiasca frumos tineretea.Tu de ce nu ai fi capabil sa inviti fata la un suc, in parc?

| SkyPilot a răspuns:

Daca nu iti raspunde la mesaje asa cum ar fi normal, iti da un semn ca nu este interesata.
Inceaca sa te apropii de ea la scoala, priveste-o in ochi, zambeste-i, fii pregatit sa vorbesti despre genul de muzica pe care o asculta (poti sa o intrebi ce asculta ca ai dori si tu sa asculti lucruri noi, bagi la cap si le cauti pe youtube) si incearca sa intri in vorbacu ea. Daca merge, fa-i complimente si vorbeste mai mult despre ea.

| SpecterEV explică:

Am vorbit cu ea la scoala dar nu foarte des. Imi raspunde atata timp cat zic eu primul ceva. Am intrebat o odata daca ma evita si ea mi a zis ca nu ma evita si ca nu e adevarat la ce m am gandit ca m ar respinge. La mesaje pe wapp imi raspunde iar atunci cand o intreb daca am deranjat o cu ceva imi spune ca nu, doar ca nu putea sa vorbeasca. dar intr o seara cand i am zis noapte buna, ea nu mi a mai raspuns desi a stat mai mult pe tel ca mine in seara aia. Acesta sa fie un semn sau doar nu a mai trimis mesaj inapoi?

| ℳιѕѕecѕтαѕy a răspuns:

La scoala iti da semne? Se uita la tine, v-ati vorbit vreodata?
In cazul in care nu iti raspunde la mesaje, ar putea fi neinteresata de persoana ta.
Eu iti sugerez sa incerci sa intri in contact cu ea. Cum? Vorbeste-i, arata-i ca iti pasa de ea. Daca are nevoie de ceva, mergi la ea si ajut-o. Vorbeste-i ca si cum s-ar putea baza oricand pe tine. Odata ce ati intrat in contact, poti incepe o conversatie mai "serioasa" pe facebook sau alte retele de socializare pe care le folositi, astfel poti obtine un nou inceput, iar mai departe vei vedea cum se comporta.
Daca te respinge la fiecare pas, inseamna ca nu te place, deci las-o balta.
Bafta!

| Andrei_Dragosh_1987 a răspuns:

Ar trebui sa-ti faci curaj sa te duci la ea sa-i spui ca ai ceva foarte important sa-i spui dar dupa ore, spune-i ca ai nevoie doar de 5 minute, sigur nu te va refuza. asa creezi curiozitatea in mintea ei, iar cand va veni momentul iti va acorda toata atentia ei. Tu sa fii pregatit de acasa cu o floare, un trandafir sau ceva de genul... Cand vine momentul si sunteti doar voi doi scoti trandafirul il dai si iti ceri scuze pentru emotiile pe care le ai dar specifici ca sunt acolo pentru ca iti place foarte mult de ea si nu stii cum sa te mai abtii... iar ea va spune de ce te abtii, clar, ii spui ca esti timid fara sa faci referire la ea, tu doar spune-i ca ai vrea doar o sansa sa vezi daca poate functiona intre voi, apoi cand totul e bine si tiau trecut emotiile spune-i sa inchida ochii ca vrei sai mai daruiesti ceva, in momentul cand vezi ca ia inchis dai un sarut, si ai rezolvat! sunt sigur ca va functiona trebuie doar sa te intrebi daca ai curajul sa lupti pentru ceea ce simti!

| Cluj_Cfr_2001 a răspuns:

Prin asta trec si eu.

| CatalinaMrrrrr a răspuns:

Ar fi bine cind ea sta in banca singura si asculta muzica, tu sa te apropii de ea si sa-i propui sa ascultati impreuna muzica