| indragostituspun a întrebat:

Am o prietena de o luna e totul ok.Nu ne-am certat niciodata e foarte bine.dar nu imi place un singur lucru ea e foarte frumoasa si e bine dezoltata deci foarte multi baieti sa tin dupa ea.Si problema e aici am un prieten ce a fost cu ea vreo 2 saptamani de un an si ei vorbesc foarte mult..mai mult ca si cu mine ca suntem pe retele diferite si ei ii e stricat pc si nu mai prea avem cand vorbi. oara sa fie ceva intre ei? + ca tot tinpul cand vine in oras si vrea sa iasa cu mine il suna pe acel prieten sa ii spuna sa fac cumva sa o sun sau sa o astept pe undeva

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Salut. Nu cred ca judeci asa cum ar trebui. Increderea e totul intr-o relatie. Cata vreme veti practica un dialog deschis nu ar trebui sa existe probleme. Gelozia nu are ce cauta intr-o relatie. E de inteles pe undeva insa in acest ritm o vei putea indeparta. Oricand ai o nelamurire, nu tine in tine. Vorbiti. Asta e cheia.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,te cam orbeste gelozia.
Nu crezi ca daca era "ceva" intre ei ar fi putut simplu si frumos sa se vada doar cu el, nu sa-l roage sa te caute pe tine?
Ea pe tine te vrea si pe tine vrea sa te vada.
Daca vroia sa fie cu el, se oprea la el, nu-l folosea ca sa dea de tine!
Ai putea sa-i si multumesti prietenului respectiv, nu sa-i banuiesti pe-amandoi!

| Zenithf a răspuns:

Don't worry, be happy.
Chiar nu stiu ce altceva ti-as putea spune, decat poate asta: nu fi dobitoc si distruge ceva frumos cu suspiciuni nefondate.

| mona a răspuns:

Esti gelos, e clar ca o iubesti dar nu cred ca e ceva intre ei[e doar in imaginatia ta]

| AndreyTPU a răspuns:

Salut! Pai in primul rand tu dai semne de gelozie, ce fata nu are voie sa mai aiba prietenii?(prieteni ma refer la prieteni nu iubiti etc), dar se poate sa fie si ceva intre ei, dar daca spui ca vrea sa iasa cu tine, nu cred ca da semne ca vrea sa se desparta de tine.O zi buna!

| indragostituspun explică (pentru AndreyTPU):

Nu imi da dar ma simt prost ca vorbesc prin mesaje de ex ieri eu nu am vorbit cu ea decat la scoala.dar cu el a vorbit, prin mesaje seara..deaia ma simt proststraight face

| AndreyTPU a răspuns (pentru indragostituspun):

Totul se rezuma cu a vorbi la telefon prin mesaje? Au vorbit si ei..si ce? Esti curios ce au vorbit a? Stiu asta, se simte dupa cum ai scris si intrebarea. Daca o iubesti, crezi ca toti avem timp sa vorbim cu persoana iubita toata ziua? In loc sa vi si sa intrebi ca ce sa faci ca daca e intre ei ceva si bla bla, mai bine ai fi intrebat,"cum pot sa fac pentru a nu deveni gelos" ar fi o intrebare mai utila tie.O zi buna!

| indragostituspun explică (pentru AndreyTPU):

Stiu ca gresesc...si ca ai dreptate!straight face

| Pysykutzza a răspuns:

Incerca sa vorbesti cu ea sa ii explici ce te deranjeaza adevarat ca si eu as fi geloasa in locul tau dar incearca sa ii spui ce te supara fi atent daca nu e genul intelegator asta s-ar putea sa duca la prima voastra carta dar e normal intr-un cuplu. Bafta