| unbaiat1947 a întrebat:

Am si eu o probl in dragoste... O iubesc pe prietena mea cea mai buna cu care vorbesc orice... Ea tocmai s.a despartit de iubitul ei cu care era de 2 ani... Inca mai simte ceva pt el dar se raceste fata de el... I.am zis ca incep sa simt ceva pentru ea si a zis ca ea nu poate... Adica uneori imi spune ca nu vrea sa simta ceva pentru mine acum dar imi spune ca daca ne mai apropiem mult se va indragosti si ea de mine... Ea este o fata extraordinara si nu vreau s.o pierd sub nicio forma... Ea asa ma apreciaza zice ca tine la mine, imi spune ca sunt dragut cu ea si chestii frumoase, dar tot odata imi spune sa o uit ca nu vrea sa sufar... Ce sa fac?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Momentan ea te-a refuzat politicos, oferandu-ti insa o eventuala sansa, pentru atunci cand ea va fi refuzata de toti.

| SkyPilot a răspuns:

Spune-i ca iti asumi riscul de a suferi, ca pentru sansa de a fi cu ea merita! Ai insa grija sa nu o sufoci! Ii spui odata si o lasi sa "digere". Intre timp te porti frumos, o inviti, ii aduci cate o floare...

| cristimihailov a răspuns:

Eu as incerca sa ii prezint un viitor clar si sigur. Ceva de genul... uite, ai suferit destul. De ce iti tot place asta? Uite, si eu am suferit... Crezi ca imi place?

Poate nu o sa fie, sau poate o sa fie, ce zici daca am incerca macar sa incercam sa construim ceva mult mai bun decat ce a fost... Stim amandoi cum este cu suferinta. Hai sa aflam cum este si cu fericirea.

Sa fii fericit e ceva care tine de noi amandoi, sa ne cunoastem si sa putem sa discutam orice, oricand si sa avem incredere unul in altul.

Asta poate se castiga in timp o sa imi zici, dar uite, ce bine ne cunoastem. Hai sa nu ne pierdem doar pentru ca suntem prieteni, hai sa dezvoltam pe aceasta prietenie o relatie frumoasa.

Ai inteles ideea.

| Skilline2012 a răspuns:

Nu trebuie sa iti pese ca mai simte ceva pentru celalalt sau ca te-a refuzat politicos, femeia gandeste un lucru in 10 fire. Continua cu avansurile si dovedeste-i ca esti cel de care are nevoie.