| cristiansonix a întrebat:

prietena mea e foarte geloasa adica ies doar cu ea si eventual daca am ceva de rezolvat dar nu mai ies ca inainte sa stau pana tarziu sau ceva. si nici nu vorbesc cu alte fete. iar ea tot crede ca am pe altcineva dar va rog sa ma credeti ca m-am atasat de ea si tin la ea. iar uneori cam de 2 luni tot avem certuri groaznice...de obicei momentele cand e seara si sunt inainte sa dorm...ca cica vorbesc cu altcineva..am incercat sa ii explic dar nu intelege de niciun fel. si tot ce face e sa planga si sa fie rece (cand suntem certati).dar vad ca acum e mai grav.voi ce ati face?

8 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Ce crizata laughing))
Eu nu mi-as bate capul cu ea. Sincer. Si la fel ca Infestator, eu i-as spune exact ce vrea sa auda : "DA, am pe alta. Daca asta te linisteste pe tine din paranoia..." Si da, este genul de persoana vesnic nefericita, vesnic paranoia si care efectiv o sa te consume afectiv, emotional si psihic.
Nu e deloc normal ce face. Deloc.Nu vrea sa iti bage un gps in?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desparte-te de ea

| kandaraki a răspuns:

Cel mai bine sa te desparti cu ea, fiindca iti va face capul doba si te va teroriza.

| sweetangels a răspuns:

Probabil a avut inainte un tampit care o insela si ea, fiind fata cu creier, nu s-a razbunat prosteste si a incheiat relatia. Problema e ca nu s-a vindecat si nesiguranta ei se revarsa pe tine. Mutati-va impreuna (daca nu cumva ati facut pasul asta) ca altfel nu stiu cum ai putea sa o scoti din depresie. Lasa-l pe infestator si sfaturile lui ca el e om batran si mama natura i-a daruit un fizic de speriat ciorile, ceea ce cu siguranta nu este si cazul tau. Bafta!

| Xelon a răspuns:

Lasa-oooooo,fugi cat te tin piciorele,ai facut o mare greseala cand ai ales sa te izolezi din cauza ei,nu e sefa ta sa iti spuna ce sa faci si pana la cat sa stai, parerea mea ii ca si tu esti de vina ca ai lasat prea mult dupa ea, cu persoane de genu' nu ai cum, e paranoica si sta prost si cu increderea, nu te apreciaza si nu merita sa tragi de asa o relatie.
Curaj ca nu ii ultima happy

Răspuns utilizator avertizat
| Roliii a răspuns:

Da fi si tu asertiv spune-i ca tii la ea dar cu o voce impunatoare sa nu mai faca de astea, daca nu merge te desparti, altfel iti va distruge viata si iti urez succes