| ceamaifoca a întrebat:

Am o intrebare... Daca eu am 13 ani si penisul de 16 centimetri, e bine? Adica eu nu ma pre pricep la chestii de genul...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca ai pus cifrele invers!
Cat despre masuratoare, pune linia peste penis, nu dedesubt si atunci vei avea masura corecta.
De unde mi-am dat seama? Dupa nickname-ul folosit: " cea-mai-mica-foca". lasa, o sa creasca, odata cu tine!

| corbulalbrosu a răspuns:

Masurarea penisului la varsta ta este inutila deoarece este complet irelevanta, fiindca marimea penisului tau se va modifica foarte mult atat ca lungime cat si in grosime in urmatorii 5-7 ani, pana la dezvoltarea si maturizarea ta completa. De asemenea trebuie sa stii chiar de la aceasta varsta ca marimea unui penis DOAR ca si lungime NU are o importanta mult prea mare daca nu are si grosimea adecvata si proportionala cu lungimea acestuia. Insa ceea ce este cu adevarat important in cazul intretinerii unui contact sexual, probabil vei intelege acest aspect doar dupa ce iti vei incepe viata sexuala si anume ca cel mai important aspect al unui "sex perfect" il reprezinta de fapt TIMPUL EFECTIV DE SEX, adica cat de mult timp vei reusi sa-ti mentii penisul in stare de erectie fara a se produce ejacularea involuntara. Doar cu un penis "viril" mentinut multa vreme in stare de erectie, poti spera ca vei reusi sa satisfaci o femeie cu adevarat prin provocarea orgasmului la terminarea actului sexual. In concluzie, poti produce cam acelasi satisfactie unei femei si cu un penis de 13 cm ca si cu unul de 19 cm, insa ceea ce conteaza de fapt cu adevarat, este "marimea/dimensiunea" timpului; cat vei rezista sa-ti mentii penisul in stare erecta si sa continui sexul fara intrerupere. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

La 13 ani, cu un asa penis mare nu este bine.

| T0T a răspuns (pentru Emilian65):

Da, nu e bine să te oftici pe băiat laughing

| Daniel2836 a răspuns:

Imposibil...