| Alexandra7609 a întrebat:

Sunt foarte indragostita de un bărbat!
Am încercat sa-i spun ca fata lui este pe gustul meu...dar nu cred ca am fost luata în serios.
Din luna iunie a apărut o ruptura între noi iar din luna iulie nu prea am mai avut contact.
Faza cea mai enervanta este ca la început el ma scotea pe afara și asa am intrat în vorba cu prietenul lui cel mai bun...dar după ruptura cum el nu mai vorbea cu mine eu de dragul lui am continuat sa vorbesc cu prietenul lui în speranța că mai aflu de iubirea mea și ca ma mai apropi de el.
Acum prietenul lui da semne ca este îndrăgostit de mine, minim 4 bărbați din cartierul meu ar vrea sa fie cu mine,dar eu vreau sa fiu doar cu iubirea mea și efectiv nu știu cum sa-i atrag atenția.
Când trece pe lângă mine și nu ma baga in seama simt ca ma scufund intr-un ocean de tristețe.
Mai rău decât atât mi-a zis ca sunt o murătura, o urzica,rea,mincinoasă,o rabla ca nu ma compar cu altele, sunt blocara peste tot, dar în același timp în secret ma spionează.
Aseară când vorbeam cu un barbat el din mașină doar la mine se uita și când a ieșit a zis prietenului lui uite o pe a noastră cu cine vorbește.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"....eu de dragul lui am continuat sa vorbesc cu prietenul lui"
"... minim 4 bărbați din cartierul meu ar vrea sa fie cu mine"

Nu stiu cati anisori ai, dar este evident ca esti tare micuta de varsta si traiesti intr-o lume imginara facand lucurile taman pe dos.

Eu spun sa mai astepti cativa, ca sa te dai la baieti, ca esti prea mica de varsta si nu prea ai minte deloc.

| dullcat a răspuns:

Buna.Din moment ce ti-a dat de inteles clar ca nu e interesat, mergi mai departe.Mai exista barbati pe lumea asta, nu dispera.

Ce varste aveti voi? De unde stii ca ruptura nu a cauzat-o fix faptul ca ai inceput sa vorbesti cu prietenul lui?

,, Mai rău decât atât mi-a zis ca sunt o murătura, o urzica, rea, mincinoasă, o rabla ca nu ma compar cu altele'' sper ca faci misto aici.

| Alexandra7609 explică (pentru dullcat):

Sper ca a făcut el mișto...el vorbește mai condimentat.
El era ok cu mine și mi-a dat numărul de telefon și toate înainte de a afla că un alt băiat se da la mine și acel băiat a început sa inventeze lucruri neadevărate despre mine.
El mai bea la o petrecere și atunci când a jignit nu era ok.
Cel mai frustrat pentru mine este ca fix după minciunile acelui băiat el m-a blocat și a început sa ma jignească și sa ma facă mincinoasa ca l crede pe băiatul respectiv.
Am avut și eu partea mea de vina într o alta ocazie când am spus ceva ce trebuia sa rămână doar între noi doi.
Faza cu prietenul lui este tot ce mi lipsea din ecuație.
Eu mor de dragul lui și mai locuiește și în spatele blocului meu sa-l vad zilnic...iar ceilalți nu știu cum sa se pună bine cu mine inclusiv prietenul lui.
Cred ca am greșit când i-am spus ca mi place de el și este speriat.
El este genul de bărbat care tine mult la libertatea lui

| dullcat a răspuns (pentru Alexandra7609):

Mai, nu stiu cum sa-ti spun, dar daca esti la facultate, asa cum ai sustinut in alt comentariu, ar trebui sa fii un pic mai calma si mai rece, sa accepti situatia si sa mergi mai departe, fara a te mai obosi.Din ce scrii aici rezulta ca inca esti o adolescenta care se fixeaza numai pe un baiat si nu ii da drumul vreo 5 ani, desi sansele sunt toate impotriva relatiei lor. Maturitatea inseamna sa stii sa iti alegi luptele.Ce povestesti aici e clar o lupta pierduta.Asadar, in primul rand din respect pentru tine, mergi mai departe si concentreaza-te pe studii.

| GeorgeCazan a răspuns:

Greu cu tine...că ești copilă. Ție îți place de băiat, dar mai discuți și cu alții. Lui poate ii place de tine, dar nu suportă ca vorbești și cu alți băieți. Foarte probabil ca îl macină treaba asta, dar a încercat sa meargă mai departe. Dragoste de adolescenți= dramă cât cuprinde.

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Iti meriti soarta nu trebuia sa o lungesti cu prietenul lui.