| Madalina115 a întrebat:

Va rog ajutati`ma! cum pot sa aflu daca ma iubeste sincer?!? el imi zice ca ma iubeste foarte mult, dar eu nu stiu ce sa vred deoarece, cateodata nu imi raspunde la sms dupa ce il trimit.nu stiu cum sa fac.sad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Chiar daca te iubeste,nu inseamna ca iti apartine asa cum iti apartine telefonul tau sau o bluza.E un om, are suflet, viata in el si are dreptul la oarecare spatiu.Nu-l sufoca,nu-l stresa,invata sa fii mai putin insistenta si sa vezi ce mult o sa te bucuri cand o sa vezi ca o sa te caute el mai mult decat il cauti tu pe el.
Ceea ce faci e o greseala, la un moment dat, se va satura sa fie catelul tau de companie si te va lasa.Se spune ca trebuie sa-i lasi lesa atat de lunga incat sa n-o simta.Asa ca, poate ar fi bine sa te conformezi.Ca sa suporte toata presiunea si micile tale mofturi,sigur te iubeste.Dar, daca continui asa, risti sa-l pierzi.Cat sa reziste?

4 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Păi, poți să îi acorzi puțin timp, adică să nu îl sufoci permanent cu mesajele. Dacă nu îți răspunde imediat ce l-a primit, nu înseamnă că nu te iubește.
Doar acordă-i puțin timp și o să te convingi singură de răspuns.

| Lolita1130 a răspuns:

Cati ani ai?! Iubirea e "trecatoare " la o varsta frageda (13-14 ani ). Nu ii mai trimite mesaje o perioada mai lunga de timp si vei vedea ca daca chiar te iubeste va face el primul pas. Succes!

| papucicu a răspuns:

Daca aveti mai putin de 18-19 ani sigur nu te iubeste :-s

| steptonight a răspuns:

Pai eu unul sunt ceva de genul, nu raspund la sms, se intamplă sa nu aud telefoul sau sa fiu chiar ocupat cu ceva sper ca te.am ajutat :*:X