| anonim_1224 a întrebat:

Vorbesc cu un baiat de vreo 2 luni si nu suntem impreuna. Mi-e mi-ar placea sa fiu cu el. Diferenta de varsta ii de 7 ani(eu am 14, el 22)dar nu pare deloc de 22 de ani serios. Ne intelegem bine si vb ffff des, aproape in fiecare zi. As vrea sa fiu cu el si nu stiu cum sa fac, nu am idei. Nu vreau sa aud ceva legat de varsta mea ca nu ma intere, intre mama si tata e diferenta de 9 ani si se inteleg bine.Cand ii spun ca te-am pupat imi zice si el inapoi stim destule unu despre altu. Cum sa fac, rabdare am de vreo luna si ceva dar nimic, nu stiu ce sa >fac? Nu vreau comentarii legate de varsta sau ca isi bate joc de mine sau ca ma foloseste, nu is atat de proasta sa cad asa in bratele lui. Ajutati-ma va rog, chiar nu stiu ce sa fac si inca ceva nu vreau sa imi spuneti sa imi gasesc unu de varsta mea ca am incercat si nu prea am idei.Sa il intreb eu? dati-mi si alte solutii.pls

Răspuns Câştigător
| illusion a răspuns:

Bai stati asa. fata a zis ca nu e atat de proasta sa cada din prima cum ar venii.deci totusi sa incercam sa o ajutam.
Nu varsta conteaza, intre mine si pr meu e diferenta de 9 ani (eu 16, el 25) imi place foarte mult ca are capul pe umeri si stie ce vrea de la viata si in + am ce invata de la el. Nu e nicio interdictie sa fii cu un baiat mult mai mare decat tine, varsta chiar nu conteaza atata timp cat iti arata ca tine la tine si ca te vrea langa el nu pentru o luna, doua, ci pentru cat mai multe happy. Daca vorbiti de 2 luni si nu sunteti impr e clar ca nu vrea sa te bage in patul luiwinking.
Deci, in concluzie vorbeste deschis cu el. spune-i "mai baiate uite care e faza.eu te plac si din cate vad si tu ma placi, ce ar fi sa incercam sa fim impreuna? Nu pierdem nimic."
Nu e deloc greu sa ii spui ca iti plc de el.chiar o sa aprecieze lucrul asta o sa se gandeasca ca esti o fata cu capul pe umerii si ca esti si sincera.Baietii mai mari apreciaza chestia asta in plus iti spun o ceva (stiu de la iubi meu ca nu suporta) nu gandi ca o pustoaica, adica daca iti spune ca te iubeste si cand pleaca undeva iti demontreaza ca acolo se duce, tu nu incepe cu gelozii dinalea. aa ai fost cu alta.ai pe alta sau din astea. Nu ai cum sa nu stii daca tine la tine sau nu, chestia asta ca fata o simti daca te minte cand iti spune ca te iubeste happy

5 răspunsuri:
| validana a răspuns:

Sa iti spun un lucru.Si eu sunt cu un baiat de 7 luni de zile, cand l-am cunoscut eu aveam 14 ani si el 22 ani.Am ajuns sa cred ca baietii mai mari (20-25 de ani) gandesc mult mai bine decat pustanii de 15-19 ani, sunt mai intelegatori, mai respectosi si nu isi bat joc de sentimentele altora.Ar trebui sa porti o discutie cu el despre aceasta tema si sa ii spui ce simti.Nu fi timida! Nu se va intampla nimic de care sa iti fie frica. Daca iti va spune ca diferenta de varsta este prea mare incearca sa ii explici ca nu varsta conteaza, conteaza doar ca voi sa aveti incredere unu in celalalt, sa va iubiti reciproc si sa va intelegeti.Incearca sa afli cat mai multe lucruri despre el, despre familia lui.Asa ii vei demonstra ca chiar ti la el si iti doresti o relatie serioasa cu acesta. Daca el intr-adevar va fi de acord cu aceasta relatie, incearca sa vorbesti si cu parintii tai si sa le explici acest lucru, pentru ca ei te vor intelege(logic, daca este si baiatul de acord). Iti doresc tot norocul din lume.Merita sa incerci! Iti garantez!

| IRI_5028 a răspuns:

Spune-i ca-l placi si vezi ce zice.

Daca e pedifil o sa zica ca si el ta place.

| pisicel_5329 a răspuns:

Asta mic de 22 de ani o sa vrea sa se culce cu tine dupa 1 luna laughing oh go on!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anonim

| hulia a răspuns:

Nu vrei sa auzi de varsta ta sau de diferenta dintre voi