| DeCeMaiContează a întrebat:

Azi m-am dus la secretariat sa iau o cerere pentru abonamentul de autobuz.In urmatoarea pauza o colega m-a chemat la secretariat ca sa duc cererea.Ok, am completat cererea si am dat-o.Dar am uitat ca trebuie sa semneze si diriga.Ma pot duce sa o iau luni inapoi ca s-o semneze si diriga?

5 răspunsuri:
| Loly a răspuns:

Amenda,scandal? Dar ce ai facut omule, ai omorat un om? Mergi la secretariat si cere foaia inapoi.

| ALGator a răspuns:

Explica la secretariat și roagă le să îți dea hârtia să poți veni cu ea semnată de diriginta.
S-ar putea să constate ele și sa te cheme.

| DeCeMaiContează explică (pentru ALGator):

E posibil sa primesc amenda sau sa-mi faca scandal? laughing

| AFR81 a răspuns (pentru DeCeMaiContează):

Amenda nu are cum sa-ti dea, iar scandal e putin probabil sa-ti faca. Pur si simplu iei foaia inapoi, o dai dirigintei, apoi o duci la secretariat. Nu e mare lucru si nici mare deranj pentru secretara.

| ALGator a răspuns (pentru DeCeMaiContează):

In mod normal nu ar trebui.