| armstrongadrian a întrebat:

ma intereseaza si pe mine, cum as putea da un examen, la facultate, cu o alta grupa care are programat examenul in alta zii. Nu pot ajunge la examen, am vorbit cu profesorul si mi-a spus ca trebuie sa fac un fel de referat, mai multe detalii nu mi-a spus, un pic de ajutor, va rog?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Da, suntserios are dreptate. Profesorul aproba sau nu participarea ta la examen cu o alta grupa, fara a fi necesare alte proceduri. Nu am auzit de referat pana acum, dar, daca ai neclaritati, si pentru a nu se razgandi profesorul daca il mai intrebi o data despre ce e vorba, te sfatuiesc sa te adresezi cu intrebarea secretariatului facultatii la care esti inscris. Cei de acolo te vor lamuri si, daca nu e necesar acel "referat", se poate considera ca profu' a acceptat cererea ta. Daca nu era de acord, zicea din start "nu", si nu iti mai spunea de acel referat. Asadar, fuga la secretariat si lamureste-te sub toate aspectele! happy Bafta la examen!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce referat? lucrurile sunt simple, il intrebai peprofesor daca poti sa mergi cu grupa x si el iti zicea da sau nu ca doar el hotaraste ce se intampla la examen

| armstrongadrian explică (pentru dannyel86):

Va multumesc de raspuns, eu cand am vorbit cu profesorul l-am intrebat daca pot da in alta zi examenul, mi-a spus da, vii cu grupa x dar a mentionat si de acel referat. Am sa merg sa intreb la facultate. Va multumesc de raspuns.