| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor... sunt clasa a 12-a si vreau ca dupa liceu sa dau la Drept numai ca nu stiu pentru care dintre facultati sa optez... spre dezavantajul meu termin profilul matematica-informatica intensiv informatica si nu am o medie ca ceilalati de la filologie sa bata spre 10laughing pana acum am avut intre 8:88-9.02:d mediile pe an. M-am gandit sa dau la facultatea de drept din Brasov la Transilvania e ok?big grin nu prea am gasit informatii despre ea decat pe pagina facultatii. a facut cineva acolo? este ok?big grin ce imi puteti spune despre ea? daca stiti si puteti sa imi dati alte sugestii sunt bine venite. Va multumesc

2 răspunsuri:
| Ella a răspuns:

Eu zic sa incerci,dar doar daca esti sigura ca asta iti doresti si te reprezinta lucrul acesta si desigur daca esti convinsa ca vei invata si vei fi dispusa sa iti dedici timpul pentru aceasta facultate(acum depinde si la ce profil vrei sa mergi).Eu zic daca esti din brasov, sa incerci sa faci fac aici nu in alte orase etc, deoarece te chinui.Fiecare fac are dezavantajele si avantajele ei, asa ca nu merita efortul sa mergi printre"straini" doar sa te chinui tu.Asa as putea sa iti recomand sa faci dreptu in Italia(ex. Sicilia-Trapani), deoarece facultatea de acolo este recunoscuta...stii probabil fazele cu mafiotii si judecatorii incoruptibili etc. Sper sa te decizi.Sa ne zici si noua ce te-ai decis sa faci pana la urma. >big grin

| toempepas a răspuns:

Universitatea din București e prima la Drept din țară.