| BOne_Darius_1971 a întrebat:

Am la o materie un 6 si un 2 ce nota trebuie sa iau sa scap de corigenta? Dau funda.

20 răspunsuri:
| tacitacitaci a răspuns:

Am o presimtire ca e vorba de matematica...

| Discord a răspuns (pentru tacitacitaci):

XD

| Discord a răspuns (pentru tacitacitaci):

Depinde ce materie si cate ore ai pe saptamana?

| tacitacitaci a răspuns:

Orbul in nici un caz nu sunt eu "6+2=8/2=4; 4+6=10/2 = 5".
Iar afirmatia a+b:2 este gresita. la fel si a+b+c/3.
Masoara-ti cuvintele inainte de a spune ceva.

| NoName0x0 a răspuns (pentru tacitacitaci):

Ma tu esti prost cu diploma! Taci dracu`daca esti pe alta planeta ca esti penibil, tocmai a mai facut.o cineva, dupa mine. Dupa ce ca esti prost, mai si semnalizezi, incultu`dracu. I.a zi ma specimenule, cum se face media aritmetica a doua numere? happy

| tacitacitaci a răspuns (pentru NoName0x0):

Nu te-am injurat, nu am nici diploma de prost, doar ti-am spus ca rationamentul tau de calcul e gresit. Daca te duci cu rezolvarea aia la profesorul sau profesoara de mate o sa-ti zica ca-i gresita si poate-ti mai da si un doi.

Media aritmetica a 2 numere se face in felul urmator: (a+b):2
Sa-ti dau si un exemplu sa vezi unde ai gresit:
La tine: a+b:2 -> 2+2:2=2+1=3
La mine: (a+b):2 -> (2+2):2=4:2=2
Vezi ca e o diferenta? La fel este si cu a+b+c:3.
La fel, dupa rationamentul tau matematic, avem (6+2+6):3=15 ceea ce e fals.

PS: Sper ca ai invatat ceva nou azi.
PPS: Daca, prin absurd, ai crede ca am gresit, te invit sa-l intrebi pe profesorul/profesoara tau/ta de mate. Nu stiu ce 2 ti-ar da.
PPPS: Daca cineva inaintea ta a dat acelasi raspuns ca tine, asta nu inseamna ca rezolvarea e corecta, iar eu nici nu ti-am spus ca rezultatul e gresit.

| NoName0x0 a răspuns (pentru tacitacitaci):

Chiar si cel dinaintea mea a impartit REZULTATUL la numarul de note asa ca nu e nimic gresit. Acum 100% cred ca ai diploma de prost fiindca rezultatete au fost bune!

| tacitacitaci a răspuns (pentru NoName0x0):

Nu mai stau sa-ti mai explic inca o data unde ai gresit. Poti sa ma faci prost cat iti vrea inimioara ta, care abia asteapta sa jigneasca pe cineva.

Raspunsul este 6, dar rezolvarea ta este gresita. Daca n-ai fi citit printre randuri ti-ai fi dat seama.

| NoName0x0 a răspuns (pentru tacitacitaci):

Ma plictisesti! Nu este un raspuns dat la nimereala fiindca, repettttttt, am impartit rezultatul. Un raspuns la fel de bun ca si primul as da si daca ar fi alte numere, nu cele spuse in intrebare. Chiar nu poti accepta ca este si alta metoda? Ai ochelari din aia de cal? Nu vezi decat pe drumul tau, nu si stanga dreapta? Omule, esti incuiat rau!

| tacitacitaci a răspuns (pentru NoName0x0):

Iti dai seama ca matematic, ceea ce ai spus tu e gresit, nu?
Nu sunt incuiat. Am privit raspunsul tau din absolut toate unghiurile, nu e corect, oricum l-ai da. a+b+c:3 n-o sa-ti dea niciodata rezultatul pe care l-ar da media aritmetica a celor 3 numere adica (a+b+c):3. Sau sa-ti dau alt exemplu. Iti mai explic odata unde ai gresit:
6+2=8/2=4; 4+6=10/2 = 5 - tu ai scris asta.
Media aritmetica se face in felul urmator: (6+2+6):3=4,(6)
Cand 5 o sa fie egal cu 4, (6)? Niciodata.
Ca se aproximeaza ca nota pusa in catalog, asta e altceva.

| NoName0x0 a răspuns:

6. Deoarece 6+2=8/2=4; 4+6=10/2 = 5 Ok?

| tacitacitaci a răspuns (pentru NoName0x0):

Ai auzit de media aritmetica? Stii cum se face?

| CristianPreda a răspuns:

Trebuie sa mai iei un 6. O sa iti iasa media 5.

| PikachUS a răspuns:

Minim un 7

| Castanul a răspuns:

6 sau mai mult

6+6+2=14. 14/3= 4.66
4.66=5

| Juni_Smecherutzu_1977 a răspuns:

Un 6 minim
Cu sasele iti iese 4.6

| Perverse a răspuns:

6 sau 7, iar daca este modul 8 deoarece ai nevoie de peste 5.Bafta!

| BOne_Darius_1971 explică:

Mda acum nu stiu la cine sa dau fundalaughing si nu nu este matematica e biologie... "Profesori seriosi"

| andra1405 a răspuns:

Poti lua minim 7; 2+6+7=15÷3=5; Şi desigur daca vrei sa ai o medie mai mare poti lua un 10 si iti iese 6 sau doi de 10 si iti iese 7. Funda?

| Bazaconii a răspuns:

Am si eu o intrebare... Se poate ca materia in cauza sa fie cumva matematica? si cum de sunt asa multe raspunsuri pentru 15 - 8?