| Sendy03 a întrebat:

Salutare! Am nevoie de un sfat; am absolvit liceul în anul 2000 fără a reuși să promovez examenul de bacalaureat, după care am plecat din țară. Acum îmi doresc să obțin diploma de bacalaureat. Am vreo șansă? Menționez că acum am domiciliul în alt județ și nu știu care sunt condițiile pentru înscriere. Am fost la profil real/ chimie-biologie, care sunt materiile pentru care ar trebui să mă pregătesc? Există cărți care ajută la învățat? Mulțumesc mult pentru eventualele răspunsuri!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Teoretic ai șanse!
Practic la 40 de ani, cât ai acum, nu cred că mai faci față să înveți atâta materie!
Între timp s-au schimbat programele și s-au introdus camere de supraveghere la examen!
Succes!

Răspuns utilizator avertizat