| Lakers1337 a întrebat:

Am o nelămurire cu privire la proba scrisă la română la BAC(la mate și la info nu am probleme, cred ca o să iau în jur de 9 dar la română vreau să iau doar 5+ și nici nu mă prea descurc(cred ca nici nu își are rostul la mate-info, mai ales sub 3 dar în fine) deci aș vrea să mă lămuriți). În subiecte scrie că se acordă 10 puncte pentru redactarea întregii lucrări, asta implicând să rezolvi toate subiectele și să respecți și numărul de cuvinte. Toate subiectele adună 90 de puncte, cu 10 din oficiu fac 100. Deci unde se mai adaugă punctele alea? Dacă nu abordezi un exercițiu sau dacă nu respecți un număr de cuvinte ce se întâmplă? Să zicem că nu abordez primul exercițiu, de 6 puncte, atunci o sa iau 84 de puncte în loc de 94 cât ar fi logic? Cine știe cum stă treaba cu punctele astea să mă lumineze și pe mine vă rog. Mersi.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sub 1 si 2 = 60
sub 3 = 30p
redactarea sub 3 = 12p

| Lakers1337 explică (pentru anonim_4396):

Eu pe subiectele de pe edu.ro din 2018 văd sub1 50p sub2 10p sub3 30p

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lakers1337):

Https://i.imgur.com/6mvn79h.png
Pune-ți ochelari. big grin

| Lakers1337 explică (pentru anonim_4396):

A și B fac parte din subiectul 1. 20 cu 30 = 50, sub2 10p sub3 30p deci nu înțeleg ce vrei să îmi arăți

| Lakers1337 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred că înțelegi la ce mă refer