| ContNmc7 a întrebat:

Stie cineva care sunt sansele sa funcționeze o cerere de transfer pentru semestrul 2? Am depus cererea pentru transfer la inspectorat pentru un liceu de medie 9, 50, pe acolo. Am fost instiintata ca intr-o saptamana primesc raspunsul, daca am intrat sau nu. Care sunt sansele sa fiu acceptata, stiind ca media mea de pe semestrul 1 a fost 9, 20? Si da, mi s-a spus ca e posibil sa ma transfer in timpul semestrul.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

50%

| Violleta2022 a răspuns:

Directorul liceului aproba transferurile la el in liceu, daca esti eligibila si daca ai sustinut si luat examenele de diferenta de materii samd.
Transferurile intre semestre nu se fac, comform Ministerului Educatiei si Invatamantului!
Exceptie fac doar copii care s-au mutat in timpul anului scolar intr-un alt judet.

| Nirvanaaa a răspuns:

Te poate accepta și cu 9, 20 dacă vor, dar trebuie sa nu fie totuși multi la clasa la care vrei tu sa te duci.

| Strwberrs a răspuns:

Este posibil sa intri, insa daca nimeresti un director exigent...s-au cam dus sansele.

| ContNmc7 explică (pentru Strwberrs):

Am crezut ca totul tine de inspectorat, nu de director.

| Strwberrs a răspuns (pentru ContNmc7):

Eu stiam ca directorul decide...

| danielteodor0 a răspuns:

(9.20/9.50)×100.
Si in functie de locuri poti sau nu gen număr locuri/((9.20/9.50)×100)