| anonim_4396 a întrebat:

as vrea si eu un sfat! sunt casatorita de 6ani am un baietel de 5ani! in ultimi 2 ani sotul meu a fost mai tot timpul plecat in afara tari, la inceput ne intelegeam foarte bine dar odata cu trecerea timpului am inceput sa ne certam foarte des.acum 4ani am cunoscut pe cineva pe net nu ne-am vazut niciodata dar vb ff mult si am ajuns sa avem sentimente unu fata de celalalt! sunt fff confuza ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Am citit si raspunsurile date de ceilalti useri.Parerea mea e ca o familie in primul rand se bazeaza pe unitate.Nu unul hais si celalalt cea. Poate are dreptate cine a zis ca el s-a dus in strainatate sa va fie voua bine, dar intr-o familie "bine " inseamna uniune, cand esti la greu sa fie langa tine, la aniversarea copilului sau a ta. La bine si la greu, familia trebuie sa fie unita.Copilul are nevoie de tata, acum la 5 ani cand trebuie sa primeasca educatie, cei 7 ani de acasa.Banii trimisi nu inlocuieste educatia si nici dragostea de tata.
E mult mai usor de trait, de trecut prin viata toti.Simti unitate si liniste mai bine mancand toti o coaja de paine cu apa decat un tort sau mai stiu eu ce bunatati fiind singuri. Unitatea familiei nu o inlocuieste niste bai.Plus de asta ai si tu nevoie de barbat, de dragostea lui, de siguranta. Ascult-ti inima si sfatul meu e sa nu iti pierzi viata cu cineva care vine din an in pasti numai pentru ca asa se procedeaza cand esti casatorita si aveti un copil.Acu faci 45 -50 de ani si te trezesti ca in viata nu ai avut parte de nimic de fapt.
Discuta omeneste cu sotul, spune-i ca ai nevoie de el, in cazul in care il mai iubesti.In cazul in care nu va mai iubiti si stati legati numai de dragul copiilor,cadeti de acord la un divort,gaseste pe cineva care e mereu alaturi de tine,care sa te mangaie in momente dificile. Nu, atunci cand ti-e mai greu, cu diferite probleme, tu sa suferi si el sa doarma pe o ureche, multumit ca ti-a trimis bani sau mai stiu eu ce.Nu banii fac viata, noi o facem.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te duci unde e mai bine

| Aasdfghj a răspuns:

Nici nu l-ai vazut, de unde stii ca nu e cine stie ce bosorog? E o prostie sa strici totul pentru unul de pe net. Vorbeste cu sotul tau si incercati sa rezolvati problema. Daca te zbati doar tu pentru casnicia asta, e grav. Trebuie sa va preocupe pe amandoi lucrurile ce nu merg bine, sa le rezolvati comunicand unul cu celalalt.

| danay72 a răspuns:

Incearca sa te concentrezi asupra relatiei cu sotul tau. Vorbiti mai des si cautati ocazii de a petrece mai mult timp impreuna, poate sa mergi si tu la el. Tata la copilul tau nu va fi nici un barbat, cum e sotul tau, nu uita ca un copil sufera.Pe situl jw.org sectiunea cupluri poti gasi articole utile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In privinta baiatului de pe net, intalneste-te cu el, vezi ce e de el si daca e serios si de familie sta cu tine si in saracie.Multi traiesc si cu bani putini, nu a murit nimeni de foame.

| Prezidentul a răspuns:

Sotul tau s-a dus la munca in strainatate ca sa va fie mai bine, nu a plecat.
Daca in acesti 2 ani, cat a fost plecat, s-a intors in tara, inseamna ca tine la voi.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Cantareste riscuri vs beneficii!
Priveste la copilul tau si incearca sa te imaginezi explicand unui pui de om de 5 ani motivele pentru care nu o sa mai fie alaturi de tatal lui.

Persoana cu care vb pe chat stie ca esti casatorita si ai un copil?

Daca stie si continua sa vorbeasca cu tine inseamna ca e un nenorocit care isi permita sa faca ceea ce face fara sa se gandeasca la faptul ca e posibil cat de curand sa distruga o familie si mai mult viata unui biet suflet curat!

| anonim_4396 explică (pentru PanaceuUniversal):

Problema e ca sotul meu nu prea e atasat de copil! acum 2ani a ales sa plece in Italia la maicasa si sa ne lase cu toate astea l-am iertat! copilul a fost crescut pana la 3 ani d parintii mei iar in ultimi doi a stat cu mine! tatal lui desi l-am rugat de n ori sa nu mai plece de langa noi continua sa o faca! sunt atat de confuza nu stiu ce sa fac! nu vreau sa sufere nimeni mai ales copilul meu!

| Constantin_Sergiu_1981 a răspuns:

Buna
Dificila intrebarea pe care ai pus-o tu
eu cred daca te macina intrebarea in interiuorul tau, cel mai mai bine ar fi sa mergi la biserica sa te rogi din toata inima ta sa primesti un raspuns si sa mergi sa vezi si o persona specilaizata care te poate ajuta. Pentru ca trairile le sti doar tu. noi ne dam doar cu parerea dar cred ca cele 2 sfaturi te-ar putea ajuta.
Sa ai o viata minunata si fericita

| spiffy97 a răspuns:

Eu zic sa nu renunti la sotul tau pentru o aventura trecatoare. Daca nici macar nu l-ai vazut pe individul de pe net nu cred ca ai cu adevarat sentimente fata de el. Il placi pentru ca e ceva nou.

| anonim_4396 explică (pentru spiffy97):

Iti multumesc pentru sfat!