| nustiucenumesadau a întrebat:

Faza e ca verisoara mea de 13 ani m.a intrebat cum se fac copii! Cum dr**u sa ii spun? Mi.a zis asa:,, Simo, ai 19 ani si stii multe cum se fac copii?"
Cum sa ii spun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui ca nu tu esti in masura sa ii raspunszi si sa aiba timp ca in anualul de anatomie din clasa 8-a (daca are 13 ani inseamna ca e clasa7-).Sa aiba rabdare si sa invete bine la scoala si raspunsul il va afla la anul in lectia de anatomie.
Daca nu ai...rusine si vrei sa-i zici pe sleau, fa-o dar cred ca apoi iti va impuia capul cu din astea, ea te va intreba mereu si mereu de aceste lucruri si nu cred ca vrei ca tu sa fii ceea ce o initiaza si in arta amorului. Cred ca in mintea ta de major iti dai seama ca e inca un copil, deci poarta-te ca un major si spune-i ca in clasa 8-a va afla la lectia de anatomie.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru anonim_4396):

Anatomia umana se studiaza in clasa a VII-a, in clasa a VIII-a se face un fel de ecologie.
Cu alte cuvinte, verisoara ei n-a deschis cartea de Biologie niciodata. Asta sau face bascalie. Sau poate o fi ramas repetenta, cine stie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Posibil in ziua de azi sa se studieze despre anatomie in clasa.7=a.Eu am invatat in clasa 8-a de aceea am scris asa. daca e cls a saptea posibil sa nu se fi uitat.Nu stim inca ce clasa este.happy Nu cred ca face bascalie, in zoua de azi de la varsta de 10 ani, odata ce au internet, si din auzite, se intereseaza.sa dus vremea cu barzalaughing. Ah, deunazi am vazut o postare pe fb, o caricatura cu un copil ce intreaba pe taicasu de co face cu braza cand maica=sa e femeie frumoasa.O simpla poostare pe fb, face copilul curios, si vrea sa stie.cred ca asa e si in acest caz. Numai bine.

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fata aia ajunge in curand sa aiba menstruatie, daca nu o fi si avut deja. Stii mai multe despre subiectul asta? Spune-i ce stii.

| mgtow a răspuns:

Ii arati un videoclip din youtube sa vada procesul

| cuvant a răspuns:

Ii poti spune destul de decent... Deoarece parintii tai s-au iubit si s-au culcat impreuna, mama ta a ramas insarcinata adica te-a avut in burta la ea iar dupa 9 luni ti-a dat viata.
Poti sa-i spui si relatii intime dar o sa te intrebe ce sunt acelea happy

| Pricked a răspuns:

"Întreab-o pe mă-ta."

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii spui adevarul, are 13 ani ar trebuie sa inteleaga

| vocea a răspuns:

Pai poti sa ii spui adevarul m are 13 ani o sa invete asa ca e bine sa ii spui, faza cand un baiat si o fata se iubesc atunci iubirea lor ia nastere si prinde viata devenind un bebelus, asta e adevarul spus intr-un mod placut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, sunt conceputi in burta femeilor maritate, asta dupa ce intretin relatii intime.

Daca nu-i spui tu, o sa rascoleaasca internetul si-o sa intealaga ca ai mint-o, plus ca ajunge sa consume materiale indecente.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Din punctul meu de vedere este suficient de mare sa afle cum se fac, de-adevarateleawinking Trebuie sa stie de ce sa se fereasca, pentru ca din cauza nestiintei se lasa prada cui si la ce nu trebuie. In alte tari se fac cursuri de educatie sexuala. Daca e suficient de inteligenta si matura in gandire incat sa nu rada de acest lucru si sa inteleaga "legea naturii", spune-i.

| unknøwn a răspuns:

Prin contact sexual neprotejat.
Cum vrei sa-i spui?
Copiii trebuie sa invete de mici ce inseamna sexualitatea si sa invete sa nu si-o reprime.
Oricum o sa afle din alte parti. Si s-ar putea sa fie ceva gen "Auzi Cristi, colegul meu de banca, cum se fac copii?"
Cristi: "Haide in baie sa-ti arat."

Alegerea e a ta.

| ShadoWCrist a răspuns:

Are 13 ani, altele stiu de la 7... e momentul sa stie, insa ar trebui sa afle de la mama ei, nu de la tine...

| Wukii a răspuns:

Spune-i. Oricum va afla până la urmă.

| ριтιкaa1998 a răspuns:

Buna! Eu zic ca la varsta asta trebuia deja sa stie. E un lucru normal. Adica daca nu ii spui tu sau mama ei, e posibil sa intrebe pe altcineva sau mai rau sa caute pe internet si sa fie martora a unor scene urate!
Spune-i! Sau roag-o pe mama ei sa o faca!