| Bleacky123456 a întrebat:

Am 11 ani si ascult rock.As vrea sa le spun alor mei stilul meu muzical, dar nu stiu cum.Tot timpul cand ei aud o muzica rock zic ca e satanista.Mentionez ca mama mea e credincioasa.Cum pot sa le spun si sa fie de acord cu muzica rock si cu stilul vestimentar?
Dau funda!

7 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Mi se pare cam ciudat, n-au cum sa se impotriveasca, daca tie asta iti place, trebuie sa fie de-acord

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Într-adevăr,există anumite stiluri de rock sataniste. Totuși oamenii nu ar trebui să te ghidezi după această prejudecată ..Cum a zis și Anna 121, poți să le dai să asculte câteva melodii mai " soft" și să le explici că ăsta e genul muzical ce te reprezintă.Am auzit că există și ceea ce se numește " rock creștin".Le poți da să asculte câteva astfel de melodii

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Într-adevăr,există anumite tipuri de muzică rock care într-adevăr sunt sataniste.Dar există melodii rock creștine. Caută pe you tube câteva asemenea melodii și explică-le că rockul nu e muzică pentru sataniști

| Anna121 a răspuns:

Le poti da sa asculte cateva melodii, sa le explici ca asta te reprezinta, si ca nu vrei sa asculti altceva. Daca mama ta este credincioasa, asta nu inseamna ca trebuie sa-ti interzica sa asculti acest gen de muzica. Nu toti rockerii / metalistii sunt atei. Cat despre stilul vestimentar, e treaba ta ce porti. Acum iti este mai greu sa intelegi fiindca esti mic, dar ai sa vezi ca pe la 14-16 incolo parintii n-o sa-ti mai interzica ce sa asculti, cum sa te imbraci. Acum ei vor sa te >>educe

| forthewicked a răspuns:

Depinde de ce fel de rock asculți

| Zacase a răspuns:

Spune-le ca esti cetatean european si ai drepturi rolling on the floor

| Sixx_Klaw_1997 a răspuns:

De cand se pune interdictie pe stilul muzical? Fiecare asculta ce ii place.