| DarkusEyes13 a întrebat:

Deci eu am 14 ani si mi-am facut de curand o noua prietena (am mai avut si altele) dar nu inteleg de ce cu ea imi este tare greu sa vorbesc ma pierd de ce? eu tin foarte mult la ea dar cand o vad parca... nu mai stiu nici cum ma cheama ce pot face sa trec peste timiditatea asta cu ea. Imi puteti da niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Lindoro a răspuns:

Te pierzi si ti-e greu sa comunici cu ea fiindca esti indragostit.Cu cat o sa treaca timpul, o sa o cunosti mai bine si atunci nu o sa mai existe timiditatea.

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Trebuie să ai mai multă încredere în tine.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Problema e "indragosteala" si ca ai 14 ai.Cu timpul o cunosti, te obisnuiesti cu prezenta ei si mai si cresti.Nu te gandii la ea ca la o profesoara cand sti ca o sa te asculte,ci ca la iubita,o persoana care abia asteapta sa fie cu tine,sa vorbeasca cu tine,sa te stranga in brate etc.

Tine minte un lucru : Dintotdeauna,fetele au apreciat baietii curajosi si directi.
Fi direct si spune-i ce vrei si ce gandesti. Tine minte inca un lucru : DOAR IN RECLAME apare norisorul cu lucrurile la ce te gandesti si ce vrei sa-i spui,in viata reala,trebuie sa-i spui, altfel nu stie.
Daca a acceptat sa fie cu tine, ii placi, asa ca nu te gandi ca esti tras la raspundere canad mergi sa te intalnesti cu ea, ci ca e o persoana care abia asteapta sa te vadawinking

Fa asa si sigur iti trece. Timiditatea nu-si are loc in nimic.Fi curajoswinking

| DarkusEyes13 explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Iti multumesc mult in seara asta ma intalnesc iar cu ea o sa fac exact asa cum ai zis tu

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Esti timid pentru ca tii la ea si tie frica sa spui ceva gresit,, esti prea indragostit

| Drathmnight a răspuns:

Esti foarte indragostit de ea. incearca sa o cunosti mai bine si te vei simti mai in largul tau apoi.

| Rebeka88 a răspuns:

1.esti mic nu te grabi. 2. o iubesti prea mult si tie teama sa nu spui vreo prostie 3. daca intelegi treaba asta iti va fi mai usor 4. o alta cale nu te gandi ca esti timid

| DarkusEyes13 explică:

Multumesc tuturor intalnirea asta a fost un mare succes si deja nu mai imi este deloc teama