| ioana29andreea a întrebat:

Hei! Am vazut un baiat dragut pe facebook, din acelasi oras, dar din scoli diferite. Cand ma mai duc cateodata in Mall cu o prietena (care nu il cunoaste) il vad cu un prieten. Eu il stiu (din privire) dar el nu. Si as vrea sa intru in discutie cu el. Cum fac asta? Va rog pasi expliciti!winking (De preferat ar fi sa mearga, nu sa ma fac de ras)

Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Vezi ce il pasioneaza, filme, muzica, etc. Daca aveti vreo pasiune comuna, atunci ai un subiect cu care sa deschizi discutia. In special daca este un film la Mall sau alt eveniment la care se poate sa vrea si el sa mearga, atunci nu ai nevoie de alt subiect: "te-am vazut la Mall, nu stii cand ruleaza filmul..." sau "nu stii la ce ora este concertul (evenimentul)...". Apoi daca spune ca merge il intrebi daca merge cu cineva samd.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Incepi prin a vorbi pe fb. "Buna, te-pam vazut azi in mall si te-am recunoscut aici". Dupa asta il intrebi la ce scoala e, cum e acolo, ai grija s stie cum arati si de aici incolo il lasi pe el.

| Andrubeatrice a răspuns:

Atrage-i atentia si apoi lasa-l pe el sa faca primul pas! Daca te place, o sa stii