| Valentinbaciu2002 a întrebat:

Hei! Nu stiu cum sa imi cer scuze de la o fata care s-a suparat pe mine deoarece am facut o gluma ne la locul ei. Puteti sa imi dati cateva idei? Va rog maine ne intalnim la scoala. FUNTA

Răspuns Câştigător
| MSDY a răspuns:

Pai daca o iubesti si tii la ea foarte mult. Poti sa faci ceva mai special.De exemplu, poti sa ii scrii un bilet, o scrisoare si sa o legi de un mic cadouas (gen ciocolata, flori, etc.). In acel mesaj ii poti scrie ceva dragut. Daca nu ai inspiratie, poti cauta pe internet ceva deosebit.Sigur ii va placea. Dar insa daca e doar o simpla prietena, poti veni putin mai devreme la scoala, sau inainte sa vina ea, si sa ii scrii pe tabla ceva gen "Imi pare rau pentru ce ti-am spus... (numele ei)" sau poti adauga si un mesaj dragut. Bine, sper ca te-am ajutat.

P.S.: Mult succes pentru maine! :* :*

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te apuca cu romane ca o sa o plictisesti. Te duci la ea si-i spui "... Imi pare rau ca te-am suparat ieri, o sa incerc sa nu se mai repete. Te rog frumos sa ma ierti". Spune-o pe un ton nici de catelus plouat dar nici de nepasare, ceva intre.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti ceri scuze si gata, nu e nimic complicat sa spui "Imi cer scuze pentru gluma de ieri"

| Doub a răspuns:

"Băi, am fost un idiot. Îmi pare rău."

| Sn4k3 a răspuns:

Ii spui pur si simplu : imi cer scuze pentru gluma proasta de ieri.

| melkittenqueen a răspuns:

Du-te la ea si cere-ti scuze. Cel mai probabil nu o sa vrea sa sa vorbeasca cu tine. Daca o placi, poti chiar sa ii iei ceva dragut gen ciocolata, asa ii captezi atentia si o sa te asculte. Explica-i ca iti pare rau si nu o sa se repete, si daca ai fi stiut ca se supara nu mai faceai gluma aia. Si ca la inceput parea o idee buna da acum ti se pare o idee groaznica si ca nu ar trebui sa faci glume de genul pe seama fetelor oricum. bafta

| Valentinbaciu2002 explică:

Mersi dar vreau gen un mesaj

| Irina3pouzeltov a răspuns:

II spui scurt si la obiect: ''imi pare rau pentru faza de ieri. Mi-am dat seama ca a fost o gluma proasta''. Cel mai probabil nu va vrea sa te ierte... orgoliul... ce sa-i faci? Dar sun sigura ca va aprecia gestul. Si probabil se va gandi mai tarziu. Si daca e incapatanata poate nu te va baga nici a doua zi in seama dar cu impul va uita. Nu iti face griji. Bafta!

| turchis2 a răspuns:

In primul rand cumparai un buchet de trandafirii sau ce florii i plac ei...si du-te si spune-i sincer ca iti pare rau pentru tot.