| keitlin a întrebat:

M-am saturat de viata simt ca nu mai rezist si am de abia 14 ani m-am bagat in tro situatie foarte naspa am fost satanista si nu stiu cum sa scap de asta AJUTOR

18 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Cui pe cui se scoate:treci intr-o secta religioasa!

Răspuns utilizator avertizat
| mami a răspuns:

Cauta psihologul scolii - este persoana autorizata sa te ajute
daca ai fost cu fata catre satan este momentul sa ai intorci spatele si sa intorci fata catre dumnezeu

| noktambul a răspuns:

Cred ca doar te-ai jucat de-a satanista! Oricum, daca spui ca "ai fost", asta inseamna ca nu mai esti, ca ai scapat. Asa ca, la ce iti mai trebuie ajutor pentru asta? Poate un ajutor la limba romana, ca sa poti scrie corect atunci cand te vei afla "in tro situatie" de a scrie ceva!

| TormentOfSins a răspuns:

Nu am cunoscut pe nimeni care sa fie satanist imi explici si mie pe privat despre ce e vorba? Sunt chiar curios ce inseamna a fi satanist.
Eu unul nu cred in religii si nici in societate, nici in biblie deci Binele si Raul pentru mine este doar un concept care exista doar pentru oameni.
Fara oameni Binele si Raul nu exista in Univers.

| Nameツ a răspuns:

Mergi la biserica...

| alexmircescu13 a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu un preot, o spun fara urma de gluma! Poti gasi o vorba buna si un sfat de la cine nu te astepti, darmite de la un preot care are mintea deschisa, merita incercat, nu ai nimic de pierdut. Succes!

| adnreas09cta a răspuns:

Mai sincer acum... daca nu-i iei cu drujba petoti nu faci nimic am patt si eu asta si e foarte nasol sa fi amenintat speriat si...dar cu timpu am imi crescut siam prins forta si i-am luat cu drujba cum deschideau gura spuneau numai sa merg cu ei sa pnm si n-am spus decat unor 3 tovarasi cu care apoi m-am dus si iamfaramat petoti,am batut la ei ca la fasole, coste picioare rupteacum sunt traumatizati, nu-s in stare sa mai mearga pe picioarele lorbig grin

| SmileyyXD a răspuns:

Incearca sa ii spui mamei tale, sau prietenei cele mai bune sa iti dea niste sfaturi dar cel mai bine ar fi sa mergi la un psiholog, nu te fac nebuna dar asta ar fi cea mai buna cale, incearca sa te uiti la clipuri amuzante.sau, sa faci tot ce faceai cand nu te simteai asa, cand erai vesela!

| George2000_6958 a răspuns:

Fa-ti prieteni,fa fapte bune, mergi mai des la biserica, spune-i preotului pacatele tale. Poate asa se va mai ierta pe jumatate...Si apropo, dc te-ai facut satanista in primul rand nu ai rezolvat nimic si in al doilea e ciudat sa crezi in ceva ce nu exista mai ales la varsta asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te speria am un prieten care a patit mai rau sa indracit.a rugat un preot sa-i fie duhovnic, s-a spovedit, a participat la 9 slujbe de sfintu maslu [ slujba foarte puternica de alungarea diavolilor] si acum este ia teologie anul 2. diavolul nu are nici o putere asupra celor care au duhovnic

| ArinaMK a răspuns:

Daca vorbesti pe bune du-te la un preot si exorcizeazate (a exorciza inseamna sa indepartezi demonul din tine)
imi dai fundita?happy

| s3xy0girl20 a răspuns:

Pai,eu zic mai intai sa mergi cat mai repede cu putinta la biserica,spune-i preotului problema ta, povetsete-i ce ai pe suflet, spovedeste-te si dupa aceea mergi la un psiholog nu dn cauza ca esti nebuna dar e celami bine asa crede-ma te va ajuta sa iti revii psihic
Sper ca te-am ajutat:*

| MortalProxy96 a răspuns:

Dacă ai fost "satanistă" care face ritualuri de sacrificare și chestii cu cretă și cercuri de protecție pe asfalt, nu erai satanistă, ci doar una cu capu care nu știa ce face cu viaţa ei.

| cris_2039 a răspuns:

Incearca sa-ti schimbi aspectul fizic,ceva moda, frizura si ce e cel mai important, schimbati anturajul sau prietenii...

| becuu a răspuns:

In primul rand vorbeste cu mama ta. Dupa mergi mai des pe la biserica.Si o poti ruga sa te duca la un psiholog, asta nu inseamna ca esti nebuna, dar te poate ajuta pentru ca e specializat in conversatii cu alti oameni si in a-i ajuta sa rezolve problemele.

| Denis_6368 a răspuns:

Cel care te va ajuta este numai Dumnezeu! El te-a creeat si El te va aduce inapoi intre cei drepti asa cum pastorul cauta oaia ratacita.dar e nevoie si de putina initiativa din partea ta.roaga-te la El si vei primi ajutor. Dumnezeu iti va arata calea cea buna.NU cer fundita dar sper ca te-a ajutat sfatul meu

| Jenika a răspuns:

Cel mai bun sfat... schimbatsi prietenii si fii mai vesela ok veatsa ta e inainte