| Elly7890 a întrebat:

Oare ce ar trebui sa fie pe primul plan in viata noastra referindu-ma in special la barbati:persoana iubita sau prietenii?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Ce iti aducce cea mai mare bucurie in suflet pentru un timp mai indelungat?
a) Persoana iubita
b) Prietenii
Care te indeamna spre bine cel mai mult?
a) Persoana iubita
b) Prietenii
Daca raspunsurile coincid, acela este si raspunsul la intrebarea ta

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Meseria care vreau sa o realizez si banii, eu nu am prieteni ci cunostinte.

| valentingb a răspuns:

Incepand cu prima zi a logodnei, iubita, bineinteles. Din acea zi inainte nu mai exista "eu", exista doar "noi". Dar pana atunci (si chiar nici dupa asta) nu poti sti sigur daca relatia va merge mai departe, poate nu se merita sa strici o prietenie de 20 de ani pentru o iubire de-o vara. Sigur, daca 3 oameni iti zic "las-o!", trebuie sa te gandesti bine, oare nu au dreptate? Daca au dreptate si continui relatia, iti asumi asta pentru tot restul vietii, nu poti peste 3 ani sa divorsezi spunand " aveau dreptate prietenii mei", ar fi complet imoral, asa ca taci si inghiti. Sigur, onoarea, moralitatea, cam rar le vezi pe la noi.

| neutrino a răspuns:

Persoana iubita trebuie sa-ti fie in primul rand prieten. Iubirea nu inseamna numai sex.

| TheDifference a răspuns:

Persoana iubita, dar nu trebuie sa iti ignori nici prietenii, pentru ca daca persoana iubita pleaca, te paraseste, nu mai e, o sa ramai singur.

Răspuns utilizator avertizat
| DaRaspund a răspuns:

Ar trebui sa fie persoana iubita, si tu ar trebui sa fii pentru el. Asta inseamna nu nu ar trebui sa te puna sa alegi, daca o face atunci aveti o problema.

| Georgiana2505 a răspuns:

Persoana iubita atunci cand ai o relatie cu adevarat stabila insa nu trebuie neglijati prietenii happy

| SebyRufay a răspuns:

Depinde ce varsta ai!

| Elly7890 explică (pentru SebyRufay):

Sa zicem pentru un barbat trecut de 20 de ani si pana in 30!

| SebyRufay a răspuns:

Eu zic ca persoana iubita trebuie sa merite toata atentia!

| Kapkha a răspuns:

Eu as prefera prietenii iar dupa persoana iubita

| Sima_Cristian_1999 a răspuns:

Prietene iti spun amandoi sunt la fel de importanti

| Alinaaa03 a răspuns:

Prieteni!♥

| Nuti_Modoran_1976 a răspuns:

Persoana iubita categoric si prietenii joaca un rol important.

| Elly7890 explică (pentru Nuti_Modoran_1976):

Toate joaca un rol important dar tot persoana iubita imi pare mai importanta mai ales dupa o anumita varsta si dupa o relatie de peste 1 an 2 ca cu ea iti faci o familie, faci copii si ea iti e alaturi la bine si la greu!