| OanaNedelcu84 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu sfaturi. Prietenul meu mi-a zis ca peste o saptamana si ceva este un party in alt orasel, unde face el liceul si m-a invitat. Cum sa-i spun mamei? Ps. mama il cunoaste si ii e simpatic. Spuneti-mi metode cum as putea-o convinge. Multumeschappy

3 răspunsuri:
| Licurici_2296 a răspuns:

Cu mamele poate fi dificil. In unele cazuri sa-i fie simpatic nu e neaparat indeajuns. Mamelor le vin imediat diverse idei de ce ai putea face la o petrecere. Ai putea incerca sa-i dai detalii: unde, cu cine, cum, cand si asa mai departe - asa i-ai putea castiga incredere, daca ii zici si ca esti condusa si la dus si la intors si ca esti in siguranta sigur primesti puncte in plus happy
Nu stiu insa ce motive ar avea sa-ti interzica, tu o cunosti mai bine.

| PsihinG a răspuns:

Cel mai bine este sa-i spui adevarul, mai ales ca mamei tale ii este simpatic prietenul tau.
Daca oscileaza in a-ti da un raspuns,
vorbeste cu prietenul tau sa o convingeti aman2. Bafta.