| εмiLч97 a întrebat:

Atunci cand ma uit la un film pe bsplayer si descarc subtitrarea diacriticele de pa "s" si "t" imi apar diferit: cu cerculet si litera greceasca beta. Cum pot rezolva sa imi arate subtitrarea normal?

Răspuns Câştigător
| SomeRomanianGuy a răspuns:

Intri la Optiuni/Options, apoi Preferinte/Preferences si de acolo te duci la subtitrare/subtitles si selectezi de acolo la Font sa fie pe Central European (default este pe Western). Acum o-r sa-ti apara si diacriticile calumeawinking

2 răspunsuri:
| SomeRomanianGuy a răspuns:

Daca nu te descurci, da-mi un mesaj.

| uhegartfea234 a răspuns:

Iti iei alta subtitrare
te uiti pe net la film subtitrat online
iti trebuie un program

una din trei