| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, o fata a facut o postare pe un cont de socializare cu mai multi si eu si inca cateva cunostinte de pe net. Adica a facut o poza cu mai multe poze dar eu cu acea persoana care a postat m-am certat cu ea. Sunt o persoana cu dizabilitati si a ras de mine doar ca am trimis postarea si la o fata care a fost si ea postata ea fiind la Paris si avand parinti avocati a spus ca o sa se duca la politie sa o reclame pe aia si dupa spunea ca daca nu incetez in a mai ma certa cu autoarea postarii o sa ne dea pe toti!
Dar eu nu am treaba cu postarea! Nu sunt complice, nu am facut nimic si nu numai eu m-am certat cu autoarea chiar si asta care pretinde ca a fost la politie a injurat-o pe aia vai mama ei.
Si am zis ca incetez, dupa a spus ca s-a dus la politie dar a spus ca sa ne fie frica sa ne ia pe toti. Am zis si eu ca mi-e frica, ea a zis ca este si vina mea ce s-a intamplat dar eu le-am trimis lor in privat cum autoarea le barfea catre mine de asta a injurat-o!
Si a zis ca sunt vina autorilor postarii si a mea, dar cu fata aia am mai vb una alta, i-am facut si un remix la o piesa. Ce credeti, eu pot pati ceva cu politia?
Eu nu sunt complice in postarea pozei! Aia zicea ca i-a furat identitatea!
Si va rog, nu mai stergeti postarile astea ca ma chinui sa las aici povestea asta!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistita ca NU ti se intampla nimic, doar vorbesc ca sa te sperie.
Daca fata aia vrea sa dea pozele jos este problema ei, ca nu ai tu nici o treaba sau vina ca apari in poza aia de grup.
Nu te mai speria din nimicuri dar nici nu mai injura, online ca de aia se pot lega.

Pune mana imediat si sterge-ti toate postarile unde injuri si vorbesti urat cu oamenii sau amenuinti, invatand sa nu mai faci asa ceva niciodata!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce ai complicat-o din text!
nu se intampla nimic, si nici nu am inteles unde este furt de identitate!
daca eu cu alte 4 persoane aparem intr-o poza, poza o pun pe un cont al meu de socializare, si una dintre cele 4 persoane care apar alaturi de mine in poza respectiva, imi cere sa sterg acea poza pe motiv ca eu sunt certat cu ea, nu am nicio obligatie si nici nu inseamna ca i-am furat identitatea! este cu totul altceva furtul de identitate!

| sierra1 a răspuns:

Eu si inca cateva cunostinte de pe net adica a facut o poza cu mai multe poze dar eu cu acea persoana care a postat m-am certat cu ea si injur...autoarea le barfea catre mine de asta a injurat-o! ...credeti eu pot patii ceva cu politia?"

da, dacă te prinde poliția de limbă română, te arestează

| ioana748 a răspuns:

Nu vei pati nimic, cu nici o politie.
Cel mult vor fi pusi parintii tai Intr o situatie stanjenitoare.
Hai, ca nu este ceva de care sa te sperii.
❤️

Răspuns utilizator avertizat