| anonim_4396 a întrebat:

Eu pana acum m-am uitat doar la cateva anime-uri si jumate de episod laughing si nu stiu ce sa mai incep :/

Deci am vazut Naruto+Shippuden (:X:X:X) si am ajuns la zi, Sailor Moon si jumatate de episod din Melancolia lui Haruhi Suzumya (1/2 din primul ep.) si Elfen Lied (:X:*) si ATAT! laughinglaughinglaughing Stiu ca e ciudat, mai ales si ce nume am.

Si sa ma apuc de Bleach? De Fairy Tail? De Death Note? Melancolia lui Haruhi Suzumya (laughing)? One Piece? Shakugan no Shana? Sacred Seven? Ao no Exorcist? High School of Dead s.a.m.d.

Puteti sa imi spuneti la ce sa ma mai uit?

Vad eu daca va dau funda tongue

13 răspunsuri:
| AndreeaRa a răspuns:

High school of the dead e genial si chiar ar trebui sa-l vezi. Presupun ca iti plac anime-urile mai cu actiune?
Eu iti recomand asa.
- Soul eater
- Air gear
- Black Blood Brothers
- Blood+
- Blue gender
- Cowboy Bebop
- Darker than Black
- Durarara!
- Ergo Proxy
- Fate/stay night
- Hellsing
- Higurashi no Naku Koro ni
- Inuyasha
- Kaze no Stigma
- Kuroshitsuji
- Yu Yu Hakusho
- Bakuman

| positivity a răspuns:

Bună dude.
Îţi recomand să te uiţi la '' Kannazuki No Miko '', este un anime cu şi despre două preotese. E puţin cam yuri, dar e frumos. Îl poţi vedea aici : http://anime.kage.ro/anime/kannazuki-no-miko/
Din câte am auzit, '' Kyoukai Senjou no Horizon '' este un anime foarte frumos, dar cam pervers. Nu l-am văzut, dar mă voi uita la el când am timp. Îl poţi vedea aici : http://anime.kage.ro/anime/kyoukai-senjou-no-horizon/index.php
- Clannad, acest anime îl poţi vedea pe site-ul http://anime.kage.ro/anime/clannad/; iar partea a doua, spus şi sezonul doi din acest anime este '' Clannad After Story '', îl poţi vedea aici http://anime.kage.ro/anime/clannad-after-story/
Hakuouki, este un anime care mi-a plăcut foarte mult. Îl poţi vedea aici http://anime.kage.ro/anime/hakuouki/
Junjou Romantica, este un anime foarte pervers dar şi foarte frumos în acelaşi timp. Dacă îţi plac cuplurile yaoi, acest anime e perfect pentru tine. Îl poţi vedea aici http://anime.kage.ro/anime/junjou-romantica/
Anime-ul '' Shiki '' ţi se va părea interesant dacă îţi plac vampirii. Îl poţi vedea aici http://anime.kage.ro/anime/shiki/
Kuroshitsuji - este un anime interesant. Îl poţi vedea aici http://anime.kage.ro/anime/kuroshitsuji/
Anime-ul '' Death Note '' este încântător. Îl ador. Are o poveste grozavă.
Dacă vrei să îţi mai spun anime-uri, lasă-mi un mesaj, iar când am timp îţi voi răspunde.

| masokista a răspuns (pentru positivity):

Unde pot vedea serialul,, Death Note '' dar in romana (subtitrat), sau in limba italiana? te rog raspunde-mi! sunt mare fana,, ANIME''

| KawaiiBroccoli a răspuns:

Multumesc mult de raspunsuri big grin

ヒナタ, 1. Stiam si eu unde sa le vad tongue dupa numele meu laughing
2. Sa speram ca voi avea timp si de ce ai mai enumerat pe acolo happy

kaminari, multumesc mult pentru enumeratia aia (luuunga laughing) m-a ajutat sa ma orientez si faptul ca la cateva mi-ai spus si cate ep. sunt...

kosma2098 si BCoMichael, multumesc de sfat, dar... stiu, si eu ador naruto shippuden dar sa mai vad si altceva, adica sa am si altele de vazut... nu prea stiu cum sa ma exprim laughing

Oricum, multumesc pentru ca macar ati raspuns happy probabil unii nici nu ar fi vrut pentru ca nu m-am decis inca daca voi da funda tongue

Totusi sper sa nu se termine raspunsurile aici laughing deci au fost si multe, si unele chiar bune (nu ca ceilalti au facut rau ca si-au dat cu parerea)

Pai... bye! :3

| ryuu a răspuns:

Daca ai timp liber si doresti sa urmaresi o poveste care avanseaza ceva mai incet, atunci propunerea ar fi urmatoarea: Bleach ( are 366 ep, complet); One Piece ( 548 ep - ongoing); Dragon Ball (153 ep), Dragon Ball Z (291 ep), Dragon Ball GT (64 ep); Fairy Tailv ( 131 ep - ongoing); InuYasha (167 + 26 ep); YuYuHakusho (112 ep).
Iar daca vrei ceva mai scurt sunt o gramada : Bakuman 1, 2; Blood-C; [C] The Money of Soul and Possibility Control; Clannad, Clannad: After Story; Dance in the Vampire Bund; Gantz; Guilty Crown; Hakuouki; Kimi ni Todoke; Macross Frontier; Phantom: Requiem for the Phantom; Romeo x Juliet; School Days; Skip Beat!; Spice and Wolf; Uta no Prince-sama; Vampire Knight; Zegapain; Zero no Tsukaima ( 4 sezoane, 12 ep de fiecare). Asta e doar o mica parte dintr-o lista ceva mai lunga, care le-am terminat de vizionat.
kosma2098, vreau sa te contrazic. E bine sa caute si sa vizioneze si altceva. Daca vizioneaza mai multe anime-uri din diferite genuri, de la Romance, Suspans pana la Drama, Tragedie si de la Actiune, Aventura pana la Horror, Mister; cu toate subgenurile si stilurile. Fiind la inceput de drum de abia dupa ce a vizionat ceva anime-uri din genuri diferite poate sa-si faca o parere si despre celelalte anime-uri si poate ii starneste interesul un gen anume. Din aceasta cauza nu sunt de acord cu persoanele care spun ceva de gen "doar One Piece" sau "doar Bleach" sau "doar Naruto" sau "doar Fairy Tail" (tin sa zic ca sunt la zi cu toate 4 serii anime si manga, si nu pot sa spun ca una imi place mai mult decat alta ).
AnimeDotKageFan, iti urez vizionare placuta, iar din ce ai scris tu acolo le-am vazut pe mare majoritate. Doar Death Note (am de gand sa-l urmaresc pe viitor) si The Melancholy of Haruhi Suzumiya, nu le-am vazut, iar Sakugan no Shana nu am vazut sez 3(final), in rest pe toate. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| BCoMichael a răspuns:

Naruto Shippuden, naruto shippuden, naruto shippuden naruto Shippuden, naruto shippuden, naruto shippuden naruto Shippuden, naruto shippuden, naruto shippuden naruto Shippuden, naruto shippuden, naruto shippuden naruto Shippuden, naruto shippuden, naruto shippuden naruto Shippuden, naruto shippuden, naruto shippuden, naruto Shippuden, naruto Shippuden, naruto Shippuden, naruto Shippuden
JuSt Naruto love struck love struck love struck love struck

| LukaVocaloid a răspuns:

Absolut Fairy Tail e genial! De asemenea si Bleach e super One piece e interesant primele episoade nu prea o sati placa dar are niste scene in care mori de razi si iti mai recomand sa te uiti si la durarara si baccano si astea doua sunt super iti mai recomand si kaze no stigma si daca tiau placut astea trimite-mi mesaj si o sati mai spun crede-ma sunt experta in animeuri

| Arikirinmotoka a răspuns:

Eu zic sa te uiti:
Ao no exorcist
Bleach
11eyes
Fairy Tail
Death note
Deadman wonderland
One piece
Vampire Knight
Vampire Knight Guilty
Rosario+vampire
Rosario+vampire 2
Higurashi no naku koro
Blood+

| loveanime059 a răspuns:

Eu zic sa incepi cu fairy tail, apoi cu bleach love struck
pai...inuyasha, DN Angel, Shiki, Kaleido Star, Blood C, Kaichou wa Maid-sama, Vampire Knight, Lovely Complex, Skip Beat, hell girl, soul eater, zero no tsukaima, beelzebub, ouran hight school, sankarea, full metal aclchimist, kimi ni todoke, tonagura, fruits basket, shugo chara etc laughing)

| Karin4k a răspuns:

High School of Dead

| MasterBoY1234 a răspuns:

Iti recomand Naruto de toate felurile si Bleach de toate felurile eu ma uit la amundoua si is unul din cei mai mari fani love struck happy big grin

| kid69 a răspuns:

Eu zic sa te uiti la Bleach si Fairy Tail...Te poti uita si la Inuyasha sau One Piece

| kosma2098 a răspuns:

Naruto cred ca e cel mai tare dintre ele.Nu incerca sa cauti ceva mai misto.