| mihaimcm a întrebat:

Era un anime anii trecuti me Animax cu un adolescent ce gaseste o casca ce atunci cand si-o pune in cap devine un costum intreg, etc. si se lupta cu diferiti monstri ce incearca sa invadeze pamantul...casca era un fel de robot ce sia pierdut corpul intr-o batalie incercand sal protejeze pe baiat, asta daca imi aduc eu bine aminte XD
Baiatu era un fel de "baiat problema" se batea cu o gramada de adolescenti etc, avea un fel geaca lunga alba ca un fel de pardesiu, exact cum are Dante numa ca pe alb nu rosu, era prea marfa multumiri de la pamant pana la luna pentru cine reuseste sa ma ajute cu un nume sau ceva, vreau sa vad neaparat animeul ala, multumiri anticipate.

Răspuns Câştigător
| x_6980 a răspuns:

Aww, imi amintesc de ala.hakaima sadamitsu.era dragut, cu ala si cu tipa cu parul albastru.