| AlexAlxAlex a întrebat:

Salut, cand aveam 6 ani (acum am 16) am vazut o parte dintr-un film de groaza, imi aduc aminte doar 2 scene dintre care una era finalul, l-am vazut la tv, pe pro tv parca sau alt canal, nu mai stiu sigur.
Era despre un monstru care putea zbura parca si avea un fel de castel sau conac, imi aduc aminte o scena in care erau mai multi oameni intr-o masina sau un baiat si o fata parca care incercau sa fuga de monstrul acela, monstrul a reusit sa se puna pe capota masinii, oamenii tipau, si acesta a bagat mana prin parbriz sau prin capota si i-a smuls limba baiatului care conducea masina apoi a mancat-o, imi amintesc de asemenea si finalul, se facea ca era un om intins pe o masa si in capatul mesei era monstrul cu o furculita in mana, manca un ochi de-al "victimei", omul fiind ca o cina.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presunpun ca este vorba despre The Scarecrow

| AlexAlxAlex explică (pentru anonim_4396):

Da asta este, mi-am aduc aminte alte cateva scene din film o sa il (le) vad cad de curand.

10 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Jeepers Creepers (2001)
https://www.cinemagia.ro/filme/jeepers-creepers-tenebre-4510/
vezi si celelalte din serie:Jeepers Creepers 2 (2003) și Jeepers Creepers 3: Cathedral (2017)

| Bizon95 a răspuns:

Ai 16 ani si vrei sa vezi de ce ai fost speriat toata viata?!?

un copil de 6 ani nu ar trebui sa aiba posibilitatea OARECARE sa vada un film de groaza, cu atat mai putin filmul asta (Jeepers Creepers) care e FOARTE DE GROAZA (scopul unui film de groaza e sa te sperie, iar asta reuseste foarte bine treaba asta)

stiu ca si eu am fost speriat cand eram mic, de alte tampenii, si acum imi plac lucruri cu care un om normal nu isi pierde timpul deloc nici macar sa se gandeasca la ele

| AlexAlxAlex explică (pentru Bizon95):

Nu am fost speriat de niciun fel de filmul asta doar eram curios cum se numea, voiam putina nostalgie laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru AlexAlxAlex):

Vad ca nu era Jeepers Creepers... ala m-a speriat rau big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru NOOOONAME):

The nun si mie mi s-a parut boring... poate sunt deja prea blazat de filme de groaza ca am vazut prea multe, sau poate le-a trecut vremea (adica toata lumea e prea blazata)

chiar la Escape Room, in loc sa fiu speriat am fost revoltat serios, iei una dintre cele mai stralucitoare minti ale lumii si o folosesti pentru un joc imbecil, asa ca toata lumea sufera pentru contributia la stiinta pe care NU a mai facut-o angry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe românește filmul se numește sperietoarea și sunt mai multe părți din acest film. Eu zic sa cauți pe google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau cumva acesta e filmul?

https://youtu.be/f24ax3I9Lpc

| BBJHHRUGs a răspuns:

Jeepers Creepers (2001)
Descrierea e putin confuza si incurcata. Limba smulsa era de la un politist care il proteja pe drum in spatrele masinii protagonsitului din film, celui care zici tu ca ii mananca ochiul cu furculita. De fapt acesta ii scoate ochii si ii pune la el ca si cum ar fi ai lui, ca de fapt pentru asta il urmarea.
Funda?