| TOOL a întrebat:

Salut, stie cineva niste seriale episodice? (gen sa nu aiba legatura episoadele intre ele)
Am vazut Creepshow, Black Mirror, Love Death & Robots si American Horror Stories so. Altele daca stiti.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Profiler
2. Milleniumm
3. Criminal Minds
4. Relic Hunter

| ___XxwR a răspuns:

Da, iată câteva seriale episodice în care fiecare episod este independent de celelalte:

1. "The Twilight Zone" (Zona crepusculară) - Un clasic al genului, fiecare episod prezintă o poveste diferită cu elemente de fantezie și sci-fi.
2. "Tales from the Crypt" (Povești din criptă) - O serie antologică de groază cu povești independente și twist-uri neașteptate.
3. "Alfred Hitchcock Presents" (Alfred Hitchcock prezintă) - O serie clasică de suspans și mister, fiecare episod fiind o poveste nouă.
4. "Fargo" - Fiecare sezon al acestui serial prezintă o poveste criminală diferită, cu personaje și intrigă distincte.
5. "The Outer Limits" (Limitele exterioare) - Similar cu "The Twilight Zone", acest serial prezintă povești de science fiction și groază în fiecare episod.
6. "Masters of Horror" (Maeștrii horrorului) - O serie antologică care prezintă episoade regizate de diverși regizori de renume în domeniul horrorului.

Acestea sunt doar câteva exemple, dar sunt sigur că vei găsi unele care să-ți placă din această listă!