| Vladutee a întrebat:

Salutare.
Acum cativa ani, pe cand eram in Spania, in clasa a 3-a ( acum sunt a 9-a ) am vazut un film care m-a marcat super tare, un film caruia nu-i mai stiu numele, actorii sau prea multe detalii. Am sa incerc sa povestesc tot ce imi amintesc, poate puteti sa ma lamuriti.
Deci, filmul era despre o fata ( tin minte ca era blonda, dar nu-i mai stiu numele. ) care alaturi de parintii ei s-a mutat din orasul in care statea, intr-un oras ( caruia nu-i mai stiu numele ), fix langa un baiat foarte prietenos. Ei s-au imprietenit foarte repede, devenind cei mai buni prieteni. Langa ei era o padure, in care, cei doi curiosi s-au aventurat in acea padure. Acolo au gasit o cabana, in care au intrat si au stat, repetand asta cateva zile. Intr-o zi, dupa ce au iesit din cabana au inceput sa apara niste fiinte ale imaginatiei lor. Fata si baiatul s-au certat, baiatul plecand intr-o excursie ( parca ) si lasand fata acasa. El s-a intors in aceeasi zi, gasind fata moarta la marginea padurii ( asta tin eu minte din acel film ). As fii recunoscator daca ati putea sa imi spuneti numele filmului. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Bridge to Terabithia (2007)
http://www.cinemarx.ro/......93020.html

| Vladutee explică (pentru floresdemayo):

Da, asta este. Mersi frumos happy