| Berzerka a întrebat:

Tot aud pe aici si in genere de cat de misto e filmul Green Mile. Ca ce trist e, ca vai ce plot twist, ceva ce nu ai vazut, fratica.
Sunt singura careia nu i-a placut si nici nu a bocit la el?
Mai ales m-a deranjat si m-a facut sa regret ca l-am urmarit si anume sfarsitul, sau in fine, cand apare brusc elementul supranatural.
Asta mi-a taiat mie cel mai rau cheful, mi s-a parut ceva asa, prea fortat, prea tras de par, prea not genuine.
Unde vreau sa ajung?

Sa va intreb daca aparitia brusca a unui element supranatural total diferit de tipul filmului (ca filmul e pana la urma o drama, unde nu se petrece nimic fantasy), constituie ceva pozitiv si care sporeste calitatea unui film?
Mie sincer, mi s-a parut ca i-a scazut din calitatea filmului si l-a mai si transformat in ceva artificial.

Eram doar curioasa cum ganditi din acest punct de vedere.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna, desi l-am vazut acum ani de zile, si vad destul de regulat filme, pot spune ca este unul dintre putinele filme care daca ii spui titlul stiu de el clar.

Pe mine m-a impresionat in mod placit si il tin minte si acum, dupa cum spuneam.

E adevarat, e trist, prezinta lucruri relativ dure, nu se aud aplauze si rasete aiurea ca in diverse seriale, e altfel. Dar captiveaza.

E doar punct de vedere. Poti sa vezi un film cu ratiunea si atunci nu are sens nici unul. Toate au plus minus cam aceeasi directie. Sau poti sa il vezi cu inima cum se spune. Si lucrurile se schimba.

E doar chestie de gust la final...

| CătălinFD a răspuns:

Sincer nici mie nu mi-a placut