| Okkultist a întrebat:

De ce prefera oamenii carnea in locul legumelor?
Defapt, reformulez: Carnea in exces.
Nu este de ajuns o data pe saptamana?
Cunosc pe cineva care manca zilnic, iar alimentatia lui era saraca in fibre, se pare ca a ajuns la spital.
Eu cred ca mananc o data pe luna.
Nu mai zic ca analizele le am foarte bune.
Am foarte multi doctori in familie si au ales majoritatea stilul vegan. (Legume crude, samd)
Am ajuns la concluzia ca este potrivit sa mananci ovo-lacto-vegetarian.
Totusi intrebarea:
De ce prefera oamenii sa manance nesanatos?
Tot felu de prosti si OTRAVURI?

Răspuns Câştigător
| marin81 a răspuns:

Cel mai bine este sa le conbini

15 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De ce crezi tu ca ipoteza ta este cea mai buna si cea mai sanatoasa, si de ce nu renunti si la oua si lapte? Peste mananci? Bunicul meu a trait 98 de ani, a murit fericit pe prispa casei, cu tigara in gura si cafea pe masuta, a avut 5 neveste, toate mult mai tinere decat el, si nu i-a lipsit friptura de porc niciodata si nici sticla cu vin rosu! Si de muncit a muncit fizic toata viata, ca un taur! Dupa cum il stiu, acum sigur rade de noi!

| Okkultist explică (pentru neutrino):

Si. cat ar fi trait fara tigare? laughing

| Okkultist explică (pentru neutrino):

Simplu:
Doar cu carne nu poti trai. DOAR 100% cu carne, de toate tipurile.
Doar cu legume de tipuri diferite da, e simplu.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Pentru ca e mai gustoasa?

| Okkultist explică (pentru FatUglyVirgin):

Mie nu-mi place! Indiferent de ce om, sau bucatar ar fi preparata. E buna dar nu as-i da un morcov pe ea. Daca nu mananc, imi pare ca miroase oarecum a urina laughing

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Okkultist):

Daca tu mananci rinichi de cal normal ca are miros de urinalaughing

| Okkultist explică (pentru FatUglyVirgin):

Hm. Taicamiu a fost macelar, fiind doctor si a avut o firma in Germania de carne. Am accesul, si aveam la cea mai buna carne. TOT urina este. Daca nu mananci mult timp nu o poti suferi.

| Okkultist explică (pentru FatUglyVirgin):

Nu mananc, orice carne daca o mananc. Doar carne alba

| marin81 a răspuns:

Poti sa zici tu ce vei zice si poti sa aduci argumentele care le vrei dar cea mai buna leguma este carnea happy/ Crezi ca doar cei ce manaca carne ajung in spital?

| Okkultist explică (pentru marin81):

Bunicamiu a trait 98 de ani vegetarian laughing Si la mine in familie nu a mers nimeni mai mult de 3 ori la doctor in viata. Fiind ei doctori, nu au consumat pastile samd.
Logic, pastilele nu sunt pentru ei laughing
Sunt pentru cei ce nu asculta.
Ca sunt si doctori bolnavi e partea 2-a

| Okkultist explică (pentru marin81):

In asta cu spitalul, sunt multi factori ce pot interveni, inclusiv bolile mostenite, samd. Intrebarea mea era pentru un om,, sanatos genetic" laughing

| Okkultist explică (pentru marin81):

Asta asteptam happy (Y)winking

| marin81 a răspuns (pentru Okkultist):

Cel mai bine este sa le conbini

Răspuns utilizator avertizat
| diditza23 a răspuns:

Vezi k si carnitza e importanta pentru proteine care sunt bune pentru imunitate big grin nu renunta d tot la ea big grin