Întrebare recomandată | EllaAlexa93 a întrebat:

am un bichon frise e inca pui are 4 luni si ii cade parul...chiar daca o pieptan ..cine imi poate spune daca e ceva normal? dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Ramona000 a răspuns:

Da e normal pentru ca naparleste la varsta asta e ceva normal, doar daca nu se scarpina foarte foarte mult asta inseamna ca are alergie la ceva dar in rest daca ii cade blana pur si simplu e normal sa naparleasca la varsta asta

5 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

La varsta asta incepe sa i se schimbe parul, asa ca e ceva normal happy

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Da,este normal, ii cade puful si ii va creste un par sanatos..perie-l zilnic

| alexandruth a răspuns:

In primele luni, ii va cadea parul. Dupa aia va fi normal. happy

| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Da e normal.

| kytty12 a răspuns:

Da e normal la aceasta varsta ai va cadea parul si va creste altul mai frumos daca.In unele cazuri se poate intampla deoarece organismul a simtit ca temperatura s-a schimbat si metabolismul stimuleaza picarea pentru ai creste un par mai des sau mai rar depinde de temperatura. FUNDA?