| BeyondTheMusic a întrebat:

am un hamster sirian si nu cu mult timp in urma am observat ca in partea dreapta a gurii are o besica. un fel de cos. cu un punctulet mic de tot. rosu. in varf, am cautat pe net si nu am gasit nimic, vreau sa stiu ce are si cum se poate trata, are o casuta din plastic in care am observat ca s-a facut condens si cred ca se poate si din cauza asta. acum i-am scos-o. Ajutati-ma cu informatii. multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Dreams09 a răspuns:

Buna din cele spuse poate fi mai pe intelesul tau o buba dulce, nu este indicat sa umbli la ea si daca vezi ca incepe sa umble acolo cel mai indicat este sa il duci la veterinar fii atenta la el! dar normal trece de la sine...multa sanatate pentru hamsterul tau happy

| BeyondTheMusic explică (pentru Dreams09):

Buna, multumesc! Stii cumva din ce cauza ar fi?

| Dreams09 a răspuns (pentru BeyondTheMusic):

Buna, poate fi de la mancare, sau cel mai sigur de la microbi stii cati de multi microbi sunt in jurul nostru, un sfat important dezinfecteaza spatiul in care este hamsterul sa fie curat tot timpul, cum se prezinta acuma hamsterul? sanatate si fericire la amandoi!

| BeyondTheMusic explică (pentru Dreams09):

Buna, pai. i-am curatat cusca si am scos casuta din plastic. nu mai sta intr-un spatiu inchis. Hamsterul e linistit, nu am observat sa umble la bubita. nu stiu, crezi ca ar fi ok sa ii pun ceva pe ea? dezinfectant...

| Dreams09 a răspuns (pentru BeyondTheMusic):

Nu te rog sa nu faci asta ce poti face este ceai de musetel sa il faci puternic ceaiul lasi sa se raceasca iar apoi inmoi cu putina vata sau sau o bucata de bandaj STERIL si il stergi acolo la bubita cu ceai asa incet incet si il lasi, bine atunci ambientul unde sta hamsterul trebuie sterilizat, este bine daca nu umbla la bubita foarte bine hamsterii sirienii de obicei sunt linistiti si foarte scumpii sanatate si fericire!