| JustaLittle a întrebat:

Motanului meu, de app 1 si 3 luni, ii curge ochiul stang.De ce? e grav? A fost plecat 2 zile de acasa. sa ma ingrijorez? Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Incearca sa mergi cu el la veterinar

| JustaLittle explică (pentru matrix100):

Problema e ca nici in brate nu mai sta ca sa il duc si e si greu (5 kg happy ) Nu e nici un veterinar in zaona.Dar o sa incerc

| Mariuca4562 a răspuns:

Consulta un medic veterinar. Daca din cursul ochiului nu-si mai tine ochiul bine deschis si este plin de urdori exista picaturi speciale care desinfecteaza si curata.Am avut o asemenea problema cu o pisica mai batrana.

| The1sky1is1beautiful a răspuns:

Are un inceput de conjuctivita probabil.Cumpara-i o solutie oftalmica Oculoforte(2 picaturi de 3-4 ori pe zi) si o crema Mibazon(o data seara) si in 4-5 zile nu o sa mai aiba nimichappy