| Blackwoman27 a întrebat:

Imediat catelusii meif ac 4 saptamani!love struck.
Insa mama lor nu ii mai lasa de loc sa suga de cateva zile, daca vor sa suga ea ii musca si ei plangsad. Am incepiut sa le dam mancare(ciorba cu paine etc.) dar unul nu prea vrea sa manance ci vrea sanul mamai, mereu cand il iau in bratare ma apuca de degetesad si nu stiu ce sa fac, as tine'o eu pe catea de cap si as mangaia'o si ei sa suga, dar mi'e frica sa nu ma muste si pe mine. Ce pot face?sad

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

@Maria!
Sa stii ca si eu am avut caine mic si de la 2 saptamani manca ciorbica cu paine(miez)! Deci lasa fata ca a procedat destul de bine cu painea!
Le-ai putea ciorba cu miez cu putina carnita sau lapte cu miez de paine(nu coaja) si apoi le amesteci in lapte si putina ciorbica!
Si cand cresc mai mari poti incerca si cu bobitele!

3 răspunsuri:
| Mariaღ a răspuns:

Doamne fata tu le dai catelusilor paine si ciorba? Nu esti sanatoasa? Lor le trebuie lapte acum cat sunt mici/ in cel mai rau caz le pui bobite in lapte sa se inmoaie si le dai dar in niciun caz ciorba. Ciorba nu trebuie nici celor mari deoarece dauneaza sanatatii lor. Ei nu au organismul nostru. Sper ca m-am facut inteleasa :*

| Mariaღ a răspuns:

@Bya CATELUSILOR nu le trebuie ciorba pentru ca nu sunt oameni. Ii poti imbolnavi rau/ingrasa.

| Isabellaღ a răspuns:

Pai poti sa pui lapte(cumperi de la supermarket daca nu ai)si pui in ceva mic si il bagi acolo cu botu', asa am facut si eu.Si la inceput nu a vrut sa dupa ce tot l-am bagat cu botu' acolo si i-a simtit gustu la lapte o inceput sa manance.Si mai incolo o inceput sa manance si altceva.Sa o obligi pe catea nu stiu daca are rost, dupa cum ai si zis daca e catea mare risti sa te mustesad

Sper ca te-am ajutat! Sa ai grija de eiwinking